MTS - Sambor. Ambitne tczewianki podjęły walkę. Punkty zostały w Kwidzynie

W zaległym meczu 13. kolejki I ligi kobiet MTS Kwidzyn zwycięsko wyszedł ze starcia z zamykającym tabelę Samborem Tczew (23:20). MTS powrócił na pozycję lidera, wyprzedzając Koronę Kielce i Ruch Chorzów, które rozegrały o jedno spotkanie mniej.

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Michał Domnik
W miniony weekend oba zespoły z Pomorza sprawiły kibicom niespodziankę. Sambor Tczew pozytywną, zapewniając sobie pierwsze w sezonie zwycięstwo w meczu z AZS-em AWF Warszawa. MTS Kwidzyn z kolei po raz pierwszy zasmakował goryczy porażki ulegając na wyjeździe Jutrzence Płock

Murowanym faworytem starcia w Kwidzynie były gospodynie, jednak od pierwszych minut meczu to przyjezdne lepiej prezentowały się na parkiecie. Dobrze rozpoczęła spotkanie Magdalena Maszota, która po 11 minutach gry miała już na koncie 4 bramki (w tym dwie z rzutów karnych). Dzięki temu Sambor prowadził 5:3.

Problemem kwidzynianek była słaba skuteczność w ataku. W końcu udało im się jednak przełamać i w 19. minucie po skutecznej kontrze Darii Szynkaruk gospodynie objęły prowadzenie. Do przerwy udało im się jeszcze powiększyć przewagę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11.

Podwójne wykluczenie zawodniczek Sambora na początku drugiej odsłony spotkania nie pomogło przyjezdnym w odrabianiu strat. Fantastyczna gra Darii Szynkaruk sprawiła, że przewaga MTS-u urosła do 18:12. Tczewianki pokazały jednak charakter i do samego końca walczyły o jak najlepszy wynik. Wykorzystując błędy gospodyń wyprowadziły dwie skuteczne kontry i w 53. minucie traciły do kwidzynianek 4 bramki.

Podopieczne Roberta Majdzińskiego popełniały sporo błędów, jednak Sambor nie był w stanie stworzyć dla nich realnego zagrożenia. W 59. minucie do bramki po raz piąty w ciągu meczu trafiła Maszota, ustanawiając wynik na 23:20.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 23:20 (14:11)

MTS: Bielak, Kłos, Reowicz - Szynkaruk 9, Pękala 5, Wicik 2, Zawalich 2, Damaziak 2, Grabowska 1, Chmara 1, Grulkowska 1, Guziewicz, Wąsik, Orlich, Pożoga, Król
Kary: 8 min. (Pękala 6 min., czerwona kartka, Chmara 2 min.)

Sambor: Skonieczna, Frankowska, Klarkowska - Maszota 5, Siekańska 3, Majocha 3, Michalska 3, Domnik 3, Majorowska 2, Górecka 1, K. Wańczyk, Meger, Duszyńska, Hawryszko
Kary: 14 min. (Hawryszko 4 min., Domnik, Wańczyk, Michalska, Meger, Majorowska - po 2 min.)