Puchar EHF: obrońca tytułu nadal niepokonany

Frisch Auf! Goeppingen odniosło czwarte zwycięstwo w czwartym meczu fazy grupowej Pucharu EHF. Obrońca tytułu pokonał duńskie HC Midtjylland 31:23.

Marcin Górczyński

W Bundeslidze Frisch Auf! Goeppingen nie wiedzie się najlepiej (zaledwie 11. miejsce), ale w Pucharze EHF Zarko Sesum i spółka grają jak z nut. W 4. kolejce o sile obrońców tytułu przekonał się HC Midtjylland, m.in. z Espenem Lie Hansenem w składzie.

Duński zespół do przerwy nie dawał za wygraną i po bramce wspomnianego Lie Hansena prowadził 15:14. Zresztą reprezentant Norwegii przez całą pierwszą połowę prezentował się znakomicie i w ciągu 30 minut pięć razy trafił do siatki.

Obrońcy tytuły rozwiali wątpliwości w drugiej części. Frisch Auf! zagrało zdecydowanie lepiej, natomiast rzucanie bramek przychodziło Midtjylland z dużym trudem (zaledwie siedem goli po przerwie). W niemieckim zespole nie zawodził Marcel Schiller, choć skrzydłowy mógł zakończyć mecz z lepszym dorobkiem niż siedem trafień, gdyby wykorzystał wszystkie sytuacje. Znakomicie spisywał się też Tim Kneule i przedstawiciel Bundesligi odnieśli przekonujące zwycięstwo 31:23.