Bundesliga: beniaminek bezradny, Fuechse Berlin blisko czołówki

Beniaminek z Erlangen tylko przez 20 minut nawiązywał wyrównaną walkę z Fuechse Berlin i w 23. kolejce Bundesligi przegrał ostatecznie 21:29. Stołeczny zespół nie traci dystansu do czołówki.

Marcin Górczyński
Getty Images / Martin Rose

Berlińczycy to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów Bundesligi. Lisy potrafią przegrać z będącym w strefie spadkowej Bergischer HC, a po kilkunastu dniach następuje odrodzenie i Fuechse walczy o czołowe lokaty w lidze. W poprzedniej kolejce stołeczna drużyna po emocjonującym boju zremisowała z mistrzami Niemiec z Mannheim 30:30, ale mogła czuć spory niedosyt, bo miała Rhein-Neckar Loewen na widelcu.

Znacznie łatwiej poszło Lisom w meczu z beniaminkiem z Erlangen. Oprócz pierwszych dwudziestu minut, na parkiecie rządzili berlińczycy. Kolejny raz okazało się, ile dla Fuechse znaczy Silvio Heinevetter. Gdy jego zespół miał problemy z rywalami, reprezentant Niemiec zamurował bramkę i w ciągu 10 minut gracze Erlangen pokonali go tylko raz.

Druga połowa była pokazem siły faworytów. Mattias Zachrisson po przerwie rzucał bramkę za bramką, tylko nieznacznie swoje statystyki pogorszył Heinevetter. Na siedem minut przed końcem Steffen Faeth wyprowadził Fuechse na prowadzenie 26:16 i Erlangen walczyło tylko o nieznaczne poprawienie wyniku. Wymiar kary zmniejszył nieco Martin Stranovsky.

Po zwycięstwie Fuechse pozostaje w grze nawet o drugą lokatę. Do THW Kiel traci trzy oczka, ale trzeba pamiętać, że Rhein-Neckar Loewen (identyczny dorobek jak berlińczycy), rozegra jeszcze trzy zaległe spotkania.

DKB Handball Bundesliga (23. kolejka):

HC Erlangen - Fuechse Berlin 21:29 (8:12) Najwięcej bramek: dla Erlangen - Jonas Link 5, Jonas Thummler, Martin Stranovsky 4; dla Fuechse - Mattias Zachrisson 8, Kent Robin Toennesen 5, Steffen Faeth, Petar Nenadić - po 4