KSZO Odlewnia - Siódemka Miedź. Pogoń gości i podział punktów na koniec

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. podzielili się punktami z Siódemka Miedzią Legnica (24:24), choć do przerwy prowadzili sześcioma golami.

Spotkanie lepiej rozpoczęli szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. Po trafieniu z drugiej minuty Macieja Jeżyny świetnie w bramce spisał się Michał Piątkowski, który obronił rzut karny wykonywany przez Kacpra Majewskiego. Po dziesięciu minutach sytuację na boisku kontrolowali podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego (5:1).

Kiedy w czternastej minucie ekipa KSZO po bramce Jeżyny prowadziła już 7:1 trener Zygmunt Woźniczka poprosił o czas. Niewiele to zmieniło w grze gości i na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze pewnie prowadzili 10:5. Na przerwę zespół pomarańczowo-czarnych schodził z sześcioma golami przewagi (15:9).

Od pierwszych chwil drugiej odsłony zespół Siódemki Miedzi bardzo przyspieszył tempo i sukcesywnie zmniejszał przewagę do KSZO (18:15, 20:18). Kiedy goście doszli miejscowych na jedną bramkę (20:19), trener Radowiecki poprosił o przerwę. Niewiele to dało, bo na pięć minut przed końcem meczu goście doprowadzili do remisu po 23 po golu Micha Antosika.

Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Siódemka Miedź na sześć sekund przed ostatnią syreną rzuciła jeszcze za sprawą Michała Szustakiewicza w słupek i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami (24:24).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Siódemka Miedź Legnica 24:24 (15:9)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk - Kożeniewski, Jeżyna 3, Król 5, Czuwara, Goliszewski 2, Afanasjew 4, Kieloch 6, Kwiatkowski 3, Rutkowski 1 Karne: 2/3 Kary: 6 min. (Rutkowski - 4 min., Czuwara - 2 min.)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski, Kaczmarek - Szuszkiewicz, Majewski 2, Lasak, Skiba 1, Płaczek, Cegłowski 5, Piwko 7, Kuta 1, Wita, Piróg 7, Antosik 1 Karne: 4/7 Kary: 6 min. (Szuszkiewicz, Skiba, Płaczek - po 2 min.)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy KSZO Odlewnia ma szansę utrzymać się w I lidze?