Piotrcovia - Pogoń Baltica. Dwadzieścia minut walki i dominacja Pogoni

Bez żadnych problemów Pogoń Baltica Szczecin wygrała w Piotrkowie w meczu 21. kolejki żeńskiej Superligi. Od 20. minuty przewaga podopiecznych Adriana Struzika nie podlegała żadnej dyskusji.

Michał Ostafijczuk
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Piotrcovia rozpoczęła bez żadnego respektu dla znacznie wyżej notowanego rywala i w pierwszych minutach kilkakrotnie prowadziła. Wynik meczu otworzyła Aleksandra Kucharska, a dwa kolejne gole dla Piotrcovii rzuciła Vladyslava Belmas. Od stanu 6:6 trzy razy prowadzenie gospodyniom dawała Zorica Despodovska, ale Pogoń Baltica za każdym razem doprowadzała do remisu. Nieszczęście piotrkowianek zaczęło się w 22. minucie. Przy remisie 10:10 przyjezdne rzuciły cztery gole z rzędu, a do szatni zeszły z prowadzeniem 17:12.

Druga połowa była już bez historii. Rozpoczęła ją co prawda celnym rzutem Angela Ivanović, ale później Pogoń Baltica robiła na boisku co chciała. Piotrkowskie bramkarki były momentami bezradne, a klasą dla siebie była po zmianie stron Daria Zawistowska. Między 33. i 43. minutą rozgrywająca Pogoni Baltica rzuciła aż pięć bramek. Gospodynie raziły nieskutecznością w ataku. Starała się jak mogła Monika Kopertowska (cztery bramki w drugiej połowie), ale w pojedynkę niewiele mogła zdziałać. Szczecinianki wygrały różnicą aż jedenastu trafień 33:22.

- Do 20. minuty byliśmy zespołem. Później zaczęły się indywidualne, nieprzemyślane akcje. Tak nie można wygrać żadnego meczu. To był festiwal błędów i nieskutecznych rzutów. Na pewno nie jest tak, że koncentrujemy się tylko na play-outach bo przecież sezon zasadniczy jeszcze trwa, każdy przychodzi do pracy i każdy za to dostaje pieniądze - mówił po meczu zdenerwowany szkoleniowiec Piotrcovii Rafał Przybylski.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Pogoń Baltica Szczecin 22:33 (12:17)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Kucharska 2, Matyja, Klonowska 1, Kopertowska 5, Marszałek 3, Wypych 1, Szafnicka 2, Ivanović 2, Jałoszewska 1, Belmas 2, Despodowska 2, Dronzikowska 1
Karne: 0/0
Kary: 12 min. (Kucharska - 4 min., Marszałek, Wypych, Szafnicka, Despodowska - po 2 min.)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 1, Noga 5, Szczecina 1, Costa da Silva, Królikowska 4, Jedziniak, Zimny 3, Koprowska 5/3, Zawistowska 6, Kochaniak 2, Blazević 3, Yashchuk 3