GKS Żukowo - Nielba. Bez niespodzianki na Kaszubach

Nielba Wągrowiec już na początku spotkania zbudowała przewagę w starciu z GKS-em Żukowo. Drużyna z północnej Wielkopolski ostatecznie zwyciężyła 35:30, a dziesięć bramek dla gości zdobył Paweł Gregor.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Nielby Wągrowiec Materiały prasowe / Wioletta Gryczka / Na zdjęciu: zawodnicy Nielby Wągrowiec

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec już na samym początku zbudowali przewagę. Po rzucie Patryka Skrzypczaka goście prowadzili 5:1, a następnie jeszcze bardziej budowali swoją przewagę. Po kwadransie gry i bramce Pawła Gąsiorka, na tablicy wyników widniał już rezultat 4:10.

GKS Żukowo mimo bardzo trudnej sytuacji nie dawał za wygraną. Gdy trafił Krzysztof Czarnecki, przewaga Nielby zmniejszyła się do czterech bramek. Tuż przed przerwą ponownie nadgoniła jednak Nielba i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:19.

Od początku drugiej odsłony GKS, w dużej mierze za sprawą Marka Marciniaka, starał się zmniejszać stratę do drużyny z Wągrowca. Beniaminek I ligi nie potrafił sobie jednak radzić z bardzo dobrze grającym Pawłem Gregorem.

Szczypiorniści z Żukowa zdołali na siedem minut przed końcem zmniejszyć stratę do czterech trafień, jednak Nielba nie dała za wygraną. Zwycięstwo ekipy z Wągrowca 35:30 oznacza, że drużyna z Wielkopolski umocniła swoją sytuację w górnej części tabeli. GKS wciąż musi się natomiast bić o utrzymanie w I lidze.

GKS Żukowo - Nielba Wągrowiec 30:35 (13:19)

GKS: Plaszczak, Muńko, Kaczmarek - Marciniak 8, Orzechowski 7, Czarnecki 6, Adamczyk 2, Kaniowski 2, Wiczkowski 2, Radecki 1, Dzierżawski 1, Ciszewski 1 oraz Reseman, Babieracki.