Turniej w Gdańsku. Po porażce z Białorusią czas na mecz z Ukrainą

Po piątkowej porażce z reprezentacją Białorusi (23:24), Biało-Czerwone czeka kolejny mecz z kolejnym rywalem zza wschodniej granicy. W hali AWFiS Polki zmierzą się z Ukrainkami.

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI

Turniej towarzyski w Gdańsku nie rozpoczął się po myśli szczypiornistek reprezentacji Polski. Prawdziwym dreszczowcem była ich konfrontacja z Białorusinkami, które miały więcej szczęścia w końcówce i zwyciężyły jedną bramką. Sytuację Biało-Czerwonych skomplikowała groźnie wyglądająca kontuzja Moniki Kobylińskiej, która po upadku w 8. minucie meczu nie pojawiła się już na parkiecie.

-  To była kluczowa sprawa dla naszej obrony i ataku. Ona podkręciła nogę, a my nie mamy alternatyw spośród leworęcznych zawodniczek na prawym rozegraniu. W dużej mierze wpłynęło to na przebieg spotkania - uznał trener Leszek Krowicki.

Kolejnym przeciwnikiem Polek będzie reprezentacja Ukrainy, która w piątek uległa Słowaczkom 25:28. Nasze reprezentantki będą musiały zwrócić szczególną uwagę na Wiktorię Borszczenko, która w pierwszym meczu turnieju aż ośmiokrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Do mocnych punktów ukraińskiej ekipy należy także Jelizawieta Hiljazetdinkowa, której postawa w bramce nastręczyła Słowaczkom sporo problemów.

O sytuację w polskiej bramce trener Krowicki nie musi się martwić. Pierwsze spotkanie w Gdańsku fantastycznie rozpoczęła Weronika Kordowiecka, w drugiej połowie pomiędzy słupkami dobrze spisywała się także Adrianna Płaczek, a przecież do dyspozycji selekcjoner ma jeszcze doświadczoną Weronikę Gawlik.

Spotkanie z Ukrainą rozpocznie się o 18:00. Wcześniej, o 16:00 szczypiornistki reprezentacji Słowacji zmierzą się z Białorusinkami.