2. Bundesliga: "polski" pojedynek dla ekipy Gieraka i Grabarczyka

W spotkaniu 26. kolejki 2. Bundesligi, zespół TuS N-Luebbecke z Łukaszem Gierakiem i Piotrem Grabarczykiem w składzie pokonał Wilhelmshavener HV (Adam Weiner) 27:21.

Tomasz Rosiński
Grabarczyk i Gierak jako zawodnicy TuS Materiały prasowe / TUS N-LUEBBECKE / Na zdjęciu: Grabarczyk i Gierak jako zawodnicy TuS
Drużyna z Luebbecke chciała przedłużyć swoją zwycięską passę (do czterech wygranych z rzędu), co jej się udało.

Goście tylko przez pierwszych osiemnaście minut rywalizacji dotrzymywali kroku gospodarzom (6:6). Później z każdą kolejną akcją przyspieszała ekipa N-Luebbecke, która triumfowała w I połowie 11:8.

Po zmianie stron na boisku dzielili i rządzili miejscowi szczypiorniści, którzy ostatecznie odnieśli wiktorię różnicą sześciu goli (27:21).

Gierak rozegrał dość dobre zawody, rzucając trzy bramki (na pięć prób), a ponadto zanotował 3 asysty. Grabarczyk grał w defensywie.

Natomiast Weiner spędził na placu gry blisko 40 minut i interweniował z 25-procentową skutecznością.