Bundesliga: Magdeburg pogromcą faworytów. Wpadka Flensburga

Niewiele brakowało, a SC Magdeburg miałby na rozkładzie całą wielką trójkę Bundesligi. W 24. kolejce zawodnicy Benneta Wiegerta byli blisko zwycięstwa z liderem z Flensburga (26:26).

Marcin Górczyński
Getty Images / Oliver Hardt

Gladiatorzy koszmarem faworytów. W tym sezonie SC Magdeburg zwyciężył z THW Kiel i Rhein-Neckar Loewen. Sukces w meczu z SG Flensburg-Handewitt wymknął się Magdeburgowi w ostatnich minutach.

Ojcem zwycięstwa mógł okazać się Dario Quenstedt. Bramkarz w 43 minucie zmienił Jannicka Greena i odbił sześć piłek. Po jednej z jego parad Christian O'Sullivan wyprowadził Gladiatorów na prowadzenie 24:22. Po chwili Robert Weber nie pomylił się z karnego i Flensburg wpadł w tarapaty.

Lidera tabeli uratowali Kentin Mahe i Lasse Svan Hansen. Oba zespoły miały jeszcze prawie pięć minut na zadanie decydującego ciosu. Świetnie spisywał się jednak Quenstedt, ale jego koledzy nie wykorzystali szans i spotkanie w Magdeburgu zakończyło się remisem.

Swojej pozycji w tabeli nie poprawił HSC 2000 Coburg (ponownie bez Patryka Folusznego). Beniaminek do ostatnich minut pozostał w grze o punkty z Frisch Auf! Goeppingen. Zdobywca Pucharu EHF nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, choć Nico Budel po raz kolejny dał się we znaki ligowym rywalom.

Dystansu do czołówki nie tracą Lisy z Berlina. Fuechse w drugiej połowie przejęło inicjatywę i pokonało HSG Wetzlar 27:24. Kolejny dobry mecz w barwach stołecznego zespołu rozegrał Hans Lindberg.

DKB Handball Bundesliga (24. kolejka):

SC Magdeburg - SG Flensburg-Handewitt 26:26 (14:14)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 7, Michael Damgaard 6; dla Flensburga - Lasse Svan Hansen 6, Holger Glandorf, Kentin Mahe - po 4

HSC 2000 Coburg - Frisch Auf! Goeppingen 25:29 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Coburga - Nico Budel 7, Steffen Cossbau, Lukas Wucherpfennig - po 5; dla FAG - Marcel Schiller 5, Adrian Pfahl 4

VfL Gummersbach - MT Melsungen 23:30 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Evgeni Pevnov 6, Kevynn Nyokas 5; dla Melsungen - Michael Allendorf 7, Michael Mueller 5

Fuechse Berlin - HSG Wetzlar 27:24 (12:13) Najwięcej bramek: dla Fuechse - Hans Lindberg 8, Petar Nenadić 7, Bjarki Mar Elisson 5; dla Wetzlar - Jannik Kohlbacher, Phillipp Weber - po 6