Sokół - Nielba. Punkty zostały w Kościerzynie

W meczu 21. kolejki I ligi Sokół Browar Kościerzyna pokonał Nielbę Wągrowiec 35:31. Aż 10 bramek zdobył najskuteczniejszy strzelec Sokoła Maciej Reichel.

Joanna Chmara
Piąci w tabeli szczypiorniści Nielby Wągrowiec deklarowali przed starciem z Sokołem, że jadą do Kościerzyny po dwa punkty. Jednak przez dużą część spotkania to podopieczni trenera Andrzeja Gryczki dyktowali warunki na boisku.

W pierwszej fazie meczu zawodziła defensywa Sokoła. Kościerzynianie zbyt łatwo pozwalali zawodnikom z Wągrowca na ruchy w obrębie własnego pola karnego i w 12. minucie po celnym trafieniu Pawła Gąsiorka goście prowadzili 8:6. Na szczęście dla zespołu z Kaszub fantastyczny dzień w ofensywie miał Maciej Reichel - rozgrywający był nie do zatrzymania i tylko w pierwszej połowie aż siedmiokrotnie umieścił piłkę w bramce rywali. Po jego dwóch z rzędu udanych akcjach gospodarze w 20. minucie wysunęli się na dwubramkowe prowadzenie.

Kościerzynianom sporo krwi napsuł z kolei Dawid Pietrzkiewicz - obrotowy doskonale radził sobie ze znalezieniem korzystnej pozycji do rzutu. Jego gol w 28. minucie pozwolił zbliżyć się zawodnikom z Wągrowca do rywali na jedną bramkę, jednak przed przerwą gospodarze zdołali jeszcze powiększyć prowadzenie (18:15).

W drugiej odsłonie meczu znakomicie prezentował się Sebastian Sokołowski, który niejednokrotnie ratował sytuację Sokoła, gdy defensywa zawodziła. Bramkarz pokazał kilka udanych interwencji jeden na jeden, które dodały animuszu jego kolegom z drużyny.

Niemalże cały czas Kościerzynianie utrzymywali co najmniej trzybramkowe prowadzenie, jednakże kilka minut przed końcowym gwizdkiem gościom udało się zredukować straty do jednej bramki. Konsekwencja w grze Sokoła pozwoliła jednak Kaszubom utrzymać kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

W 55. minucie bardzo przytomnie zachował się Krzysztof Jasowicz, który przechwycił piłkę i samotnie popędził w kierunku bramki Nielby kończąc akcję celnym rzutem. Przyjezdni nie mogli znaleźć już sposobu na powstrzymanie coraz bardziej pewnych siebie atakujących z Kościerzyny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem Sokoła 35:31.

Sokół Browar Kościerzyna - Nielba Wągrowiec 35:31 (18:15)

Sokół: Sokołowski, Skowron - M. Reichel 10, J. Reichel 5, Jasowicz 5, Derdzikowski 4, Czaja 3, Szala 3, A. Bronk 2, Konkel 1, Piechowski 1, Chyła 1, Kuczyński, T. Bronk, Bednarek