GKS Żukowo - Mazur. Idealna gra obronna gospodarzy. GKS bliżej utrzymania

W starciu dwóch zespołów walczących o utrzymanie w I lidze, GKS Żukowo pokazał znakomitą grę obronną i pokonał sierpeckiego Mazura 20:16. Pięć bramek dla gospodarzy zdobył Kamil Adamczyk.

Michał Gałęzewski
zawodnicy SPR-u GKS-u Żukowo WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: zawodnicy SPR-u GKS-u Żukowo

Przed sobotnim spotkaniem oba zespoły miały na swoim koncie po 9 punktów i walczyły o utrzymanie w I lidze. Od początku gospodarze nie potrafili wejść w mecz, a MKS Mazur po trafieniu Patryka Przyguckiego w 5. minucie prowadził 2:0. Później jednak GKS pokazał znakomitą grę obronną.

W ciągu 21 minut żukowianie stracili zaledwie jedną bramkę! W tym czasie drużyna z Pomorza zaczęła budować swoją przewagę. Gdy z karnego trafił urodzony w 1998 roku Kamil Adamczyk, żukowski zespół prowadził już 6:3. Później po trafieniach Krzysztofa Czarneckiego było nawet 8:4 dla gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie rezultatem 8:6.

Bramki zdobyte przez Mazur w końcówce pierwszej połowy dały impuls zespołowi prowadzonemu przez Marka Listkowskiego. Gdy w 42. minucie trafił Hubert Rutkowski, na tablicy wyników żukowskiej hali widniał rezultat 10:9. Od tego czasu goście rzucili jednak zaledwie trzy bramki!

GKS Żukowo konsekwentnie budował w tym czasie swoją przewagę. Skuteczny był Adamczyk, a gdy w przedostatniej minucie trafił Damian Kaniowski, było już 20:12. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 20:13. Oznacza to, że zespół prowadzony przez duet Jakub Bonisławski - Leszek Biernacki jest na dobrej drodze do utrzymania w lidze.

GKS Żukowo - MKS Mazur Sierpc 20:13 (8:6)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - K.Adamczyk 5, Marciniak 4, Czarnecki 4, Wiczkowski 2, Ciszewski 1, Niedziółka 1, Korbus 1, Orzechowski 1, Kaniowski 1 oraz Dzierżawski, S.Adamczyk, Babieracki, Reseman.