Sośnica - AZS AWF. Akademiczki wyszarpały punkt

Beniaminek I ligi kobiet, Sośnica Gliwice w sobotnim spotkaniu 16. kolejki zremisowała na własnym parkiecie z AZS AWF Warszawa 23:23.

Maciej Madey
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Zawodniczki z Gliwic w bieżącym sezonie tylko dwukrotnie zdołały zwyciężyć. Aż trzykrotnie remisowały, co nieco ratowało ich mizerny dorobek punktowy. Niemniej, sobotni mecz z AZS AWF Warszawa był świetną okazją, by poprawić bilans.

I początkowo wiele wskazywało na to, że ta sztuka im się uda. Wprawdzie w 2. minucie wynik otworzyły stołeczne szczypiornistki, ale Sośnica szybko wyrównała, objęła prowadzenie i nie miała zamiaru go oddać. W 12. minucie po trafieniu Pauliny Kowalczyk było 4:3. Później nastąpiła świetna seria gospodyń - stłamsiły rywalki, wyprowadziły kilka szybkich kontr i w 18. minucie prowadziły 10:5.

Kiedy wydawało się, że gliwiczanki zyskały kontrolę nad meczem, Akademiczki pokazały pazur. Dzięki efektywnej grze Pauliny Sulborskiej i Pauliny Pawłowskiej odrobiły stratę. Wprawdzie po pierwszej połowie przegrywały jeszcze 13:14, ale po przerwie na krótko przejęły inicjatywę i zdołały wyrównać.

Przez całą drugą odsłonę wynik utrzymywał się na styku. Kwestia zwycięstwa była sprawą otwartą do ostatnich sekund. Ostatecznie szanse obu ekip na zwycięstwo pogrążyły niewykorzystane rzuty karne. Po stronie przyjezdnych rzut z siódmego metra zmarnowała, paradoksalnie, rozgrywająca świetne zawody Sulborska. Inna sprawa, że zawodniczki po dwóch stronach parkietu nie grzeszyły skutecznością - w 47. min było 20:20, w 53. 21:21, a w 55. min. 22:22. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, co - z przebiegu spotkania - wydaje się być rezultatem, który nikogo nie krzywdzi.

Sośnica Gliwice - AZS AWF Warszawa 23:23 (14:13)

Sośnica: Wróbel, Mrozek 1, Kobusińska 2, Reichel 1, Walus 1, Kowalczyk 5, Zizulewska, Krzymińska 1, Nowak, Abramowicz 6, Platnickaja, Bassek 2, Golec 4.

Kary: 12 minut (Bassek, Abramowicz - po 4 min. Platnickaja, Nowak – po 2 min.)
Karne: 2/3

AZS AWF: Lewandowska 4, Gutowska 1, Sulborska 8, Rozmus 2, Knin 1, Stencel 2, Pawłowska 5, Mastek, Osińska, Kuźmicka.

Kary: 8 minut (Rozmus 4 min. Sulborska, Pawłowska - po 2 min.)
Karne: 2/3

Sędziowali: Cieślik, Oleksyk (Kielce)
Widzów: 260

2017 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX tylko w Eleven Sports! Treningi, kwalifikacje i wyścig możesz obejrzeć w ten weekend NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Sosnica Gliwice gra poniżej oczekiwań?