Sambor - MKS AZS UMCS. Tczewianki wyrwały punkt

Olbrzymich emocji dostarczyło starcie Sambora Tczew z MKS-em AZS UMCS Lublin. Zawodniczki gospodarzy na osiem minut przed końcem przegrywały 20:24. Od tego czasu rzuciły cztery bramki i zremisowały 24:24!

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK

Faworytkami sobotniego meczu były zawodniczki z Lublina, które plasują się w środkowej części tabeli I ligi kobiet. Zamykający tabelę Sambor w ostatnim czasie zrobił jednak postępy i od początku to drużyna z Pomorza objęła prowadzenie. Gdy trafiła Daria Majocha, w 4. minucie było już 3:0 dla gospodyń.

MKS AZS UMCS Lublin szybko zniwelował niemal całą stratę, jednak tczewianki potrafiły utrzymać przez długi czas przewagę. Po rzucie Justyny Domnik, w Tczewie widniał rezultat 7:4. Po raz pierwszy lublinianki wyszły na prowadzenie w 21. minucie, gdy do bramki Sambora trafiła Patrycja Kozak.

Pierwsza połowa do samego końca była niezwykle wyrównana, ostatecznie 14:13 wygrał Sambor Tczew. Po zmianie stron obie ekipy grały przez długi czas równo, aż w końcu MKS AZS UMCS zaczął przeważać.

Zespół Izabeli Puchacz zdobył trzy bramki z rzędu i po rzucie Justyny Horbowskiej-Zaranek, w 42. minucie wyszedł na rekordowe, trzybramkowe prowadzenie. W 52. minucie, gdy trafiła Magdalena Markowicz, na tablicy wyników widniał rezultat 20:24. Od tego czasu bramki rzucały już tylko gospodynie. Pościg rozpoczęła Magdalena Maszota, dwa razy celnie trafiła Oktawia Majorowska, a wynik w ostatniej minucie ustaliła Justyna Domnik. Ostatecznie obie drużny podzieliły się punktami.

Sambor Tczew - MKS AZS UMCS Lublin 24:24 (14:13)

Sambor: Skonieczna, Klarkowska - Domnik 9, Siekańska 4, Maszota 4, Majocha 2, Michalska 2, Majorowska 2, Górecka 1 oraz Duszyńska, K.Wańczyk, Meger, Hawryszko.