Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona zdemolowała outsidera, niezły mecz Kamila Syprzaka

Kolejne zwycięstwo do kolekcji. Barcelona rozgromiła ostatni w tabeli ligi hiszpańskiej Frigorificos Morrazo 37:19. Trzy bramki rzucił Kamil Syprzak.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

W Palau Blaugrana doszło do spotkania dwóch handballowych światów. Barcelona, śrubująca rekord zwycięstw z rzędu, podejmowała Frigorificos Morrazo, zespół z zaledwie 10 punktami na koncie.

Trener Xavier Pascual dał odpocząć m.in. Victorowi Tomasowi, a na prawym skrzydle sporo czasu spędzili Joan Saubich i 20-letni Aleix Gomez Abello. Po raz pierwszy w koszulce Blaugrany pokazał się nowy nabytek Antonio Garcia (z KIF Kolding), zastępujący do końca sezonu kontuzjowanego Lasse Anderssona.

Zmiany nie wpłynęły na jakość gry mistrzów Hiszpanii. Ligowemu outsiderowi z wielkim trudem przychodziło zdobywanie bramek. Nie mogło być inaczej, skoro bramkarze Dumy Katalonii rozgrywali świetne spotkanie. Miejsce między słupkami początkowo zajmował Gonzalo Perez de Vargas (52 proc. skuteczności), a po przerwie na parkiet wszedł Borko Ristowski i... wyrównał wynik swojego kolegi. Gracze Frigorificos byli bezradni, szczególnie w drugiej połowie.

Kamil Syprzak kilka razy z dobrej strony pokazał się pod bramką rywala (trzy gole), choć dwa razy mógł zachować się lepiej. Polak występował też w środku obrony mistrzów Hiszpanii. Dodajmy, że z niezłym skutkiem.

Barcelona jako jedyny zespół w lidze nie przegrał spotkania i wyprzedza ABANCA Ademar León o pięć oczek.