Spójnia - Polski Cukier Pomezania. Gdynianie nie wykorzystali szansy

Spójnia Gdynia mogła awansować na pierwsze miejsce w tabeli grupy A I ligi mężczyzn mimo dwóch meczów rozegranych mniej od lidera. Drużyna ta nie potrafiła jednak wykorzystać szansy i przegrała z Polskim Cukrem Pomezanią 25:27.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii

Od początku spotkania zawodnicy z Malborka, którzy ostatnio przegrali z SMS-em ZPRP Gdańsk pokazali wysoką formę. Już w 6. minucie po trafieniu Michała Gryza prowadzili 4:1. Chwilę później bardzo dobry okres gry zaliczyli jednak zawodnicy Marcina Markuszewskiego, którzy w końcu wyszli nawet na prowadzenie.

Sygnał do ataków dał Maciej Marszałek. Później skutecznością popisywał się Bogdan Oliferchuk, a po rzucie Kamila Ringwelskiego, w 23. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 8:7 dla Spójni, która po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy spotkanie było wyrównane, a jej wynik - 11:10 ustalił Paweł Pedryc.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, ponownie bardzo dobrze zaczęli zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. Bardzo szybko zaczęli budować swoją przewagę, a gdy trafił Marek Boneczko, w 37. minucie było już 15:12 dla przyjezdnych.

Przewaga ekipy Igora Stankiewicza nie malała, a wręcz przeciwnie - rosła. W 43. minucie było już 20:14 dla zespołu z Malborka. Spójnię było stać jeszcze na odrobienie części strat, ale goście ze wschodniej części województwa pomorskiego nie dali wyrwać sobie punktów. Jeszcze w 58. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Łukasz Cieślak, prowadzili różnicą pięciu bramek. Gdynianie w samej końcówce zmniejszyli jeszcze stratę, ale ostatecznie różnicą dwóch punktów wygrała Polski Cukier Pomezania.

Spójnia Gdynia - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:27 (11:10)

Spójnia: Głębocki, Michalczuk - Brukwicki 7, Oliferchuk 4, Rychlewski 3, Matuszak 3, Ringwelski 2, Marszałek 2, Pedryc 2, Cichocki 1, Lisiewicz 1 oraz Ćwikliński.