Sambor - Korona Handball. Tczewianki postraszyły tylko w I połowie

Zbierający doświadczenie na pierwszoligowych parkietach Sambor Tczew potrafił postawić się przez pół godziny Koronie Handball w meczu I ligi kobiet. Później jednak zaczęły dominować kielczanki, które ostatecznie wygrały 35:23.

Michał Gałęzewski

W tym sezonie obie drużny mają zupełnie inne cele. Sambor walczy o poprawę swojej pozycji w I lidze i utrzymanie na zapleczu elity, natomiast Korona Handball walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tczewianki potrafiły jednak zaskoczyć rywalki i po trafieniu Agnieszki Siekańskiej, w 7. minucie prowadziły 4:1.

Później w mecz weszły zawodniczki Korony Handball, które jednak zrobiły to w wielkim stylu. Sygnał do ataków dała Dominika Więckowska, a po dwóch trafieniach z rzędu Kristiny Repelewskiej, w 14. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 6:8.

To właśnie Repelewska była najjaśniejszą postacią pierwszej połowy. Rzuciła w niej aż siedem bramek. Korona Handball nie potrafiła jednak mimo jej bardzo dobrej postawy odskoczyć od rywalek i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:15.

Gdy na początku drugiej części spotkania swoją drugą bramkę w meczu zdobyła Magdalena Maszota, Sambor zbliżył się na zaledwie jedną bramkę. W tym momencie jednak Korona Handball rzuciła siedem bramek z rzędu, z czego pięć razy tczewską bramkarkę pokonała Dominika Więckowska!

Od stanu 14:22, Sambor nie zdołał się już podnieść. Do końca spotkania drużyna z Kielc kontrolowała wynik spotkania. Ostatecznie zakończyło się ono rezultatem 23:35 i zgodnie z oczekiwaniami dwa punkty pojechały do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Sambor Tczew - Korona Handball Kielce 23:35 (13:15)

Sambor: Skonieczna, Frankowska - Domnik 7, Hawryszko 5, Maszota 4, Siekańska 3, Majocha 1, Górecka 1, K.Wańczyk 1, Michalska 1 oraz Duszyńska, M.Wańczyk, Warczyńska, Meger, Majorowska.