Puchar Polski: walka to za mało. Warmia żegna się z Pucharem Polski

Choć szczypiorniści Warmii Traveland starali się jak mogli, to przeszkoda w postaci rywala z Superligi okazała się nie do przeskoczenia. W ćwierćfinale Pucharu Polski olsztynianie przegrali z Gwardią Opole 22:28.

Damian Nowak
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
Próbujący odnaleźć się w organizacyjno-finansowym chaosie zawodnicy Warmii mogli mieć nadzieję, że przyjezdni podejdą do środowego spotkania z nieco mniejszą koncentracją. Gwardia ma za sobą trudny i wyczerpujący pojedynek z Sandra Spa Pogonią Szczecin, a już za kilka dni w kluczowym dla układu tabeli meczu podejmą Zagłębie Lubin. Z okazji przybycia klasowego przeciwnika w olsztyńskiej Hali Urania, otworzono większą trybunę, czego zazwyczaj się nie robi, a także zadbano o odpowiednią oprawę widowiska. Piłka ręczna z najwyższej półki, choć na jeden dzień, wróciła do Olsztyna.

Gospodarze od początku starali się zaskoczyć rywali i odskoczyć na parę bramek. Po kilku minutach Warmia prowadziła 3:1 Przyjezdni bardzo szybko odzyskali jednak kontrolę nad przebiegiem meczu. Gorące głowy olsztynian ochłodził Adam Malcher, który wybronił kilka trudnych rzutów. Goście wyszli na prowadzenie w szesnastej minucie, a do przerwy prowadzili już 15:11. Warto też dodać, że gospodarze również mieli tego dnia świetnie dysponowanych bramkarzy. Gdyby nie Mateusz Gawryś i Łukasz Zakreta wynik mógłby być o wiele wyższy.

Po przerwie Warmia raz jeszcze podjęła próbę dogonienia rywali. Marcin Malewski dwoił się i troił, rzucając w całym meczu dziewięć bramek. Klasa przeciwnika była jednak tego dnia zbyt duża. Zawodnicy Gwardii byli zabójczo skuteczni po akcjach skrzydłami, a do tego w oczy rzucała się ich przewaga fizyczna. Po trafieniu Kamila Mokrzkiego goście prowadzili już 20:14 i spokojnie dotrwali do końca meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Gwardii 28:22. Mimo porażki Warmia nie ma powodów do wstydu. Za szczypiornistami z Olsztyna bardzo udane rozgrywki zwieńczone dobrym występem przeciwko przedstawicielowi Superligi. Gwardia dość spokojnie zapewniła sobie awans i może już przygotowywać się do półfinału Pucharu Polski.