Jutrzenka - SMS ZPRP. Derby Płocka dla licealistek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Derby Płocka w I lidze piłki ręcznej kobiet pewnie wygrał zespół SMS-u ZPRP. Licealistki już w pierwszej połowie wyszły na wysokie prowadzenie, by ostatecznie zwyciężyć 38:22.

Przed środowym starciem w tabeli lepiej stały notowania SMS-u ZPRP, jednak zapowiadało się wyrównane spotkanie. Gdy w 4. minucie trafiła Dagmara Radzikowska, był remis 2:2. Od tego czasu dominowała już tylko młodsza drużyna, skupiająca najlepsze juniorki w kraju.

Sygnał do ataków dała Żaneta Lipok, która trafiła trzy razy z rzędu. Drużyna prowadzona przez Marka Jagodzińskiego nie zwalniała tempa i bardzo szybko budowała olbrzymią przewagę, rzucając bramki seriami. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 6:18, a jej wynik ustaliła Weronika Rorat.

Po zmianie stron SMS ZPRP nie zwalniał. Wręcz przeciwnie, licealistki wciąż budowały swoją przewagę i rzuciły cztery bramki z rzędu. Gdy w 37. minucie trafiały Żaneta Senderkiewicz i Milena Knop, przyjezdne wyszły na rekordowe prowadzenie - 25:9.

Od tego momentu Jutrzenka zaczęła zmniejszać straty, jednak na odrobienie całego dystansu nie było już szans. Gospodynie w zdołały zbliżyć się jedynie na trzynaście bramek różnicy. Spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 22:38 i dwa punkty zgarnął SMS ZPRP Płock.

MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP Płock 22:38 (6:18)

MMKS Jutrzenka: Chodań, Prus, Brudzyńska - Stasiak 6, Radzikowska 4, Homonicka 4, Rędzińska 3, Bałdyga 2, Warda 2, Zaremba 1 oraz Muras, Woźnica, Pawłowska, Maruszewska. Karne: 3/5. Kary: 6 min. (Radzikowska 4 min., Homonicka 2 min.).

SMS ZPRP: Kuszka, Zima, Olejniczak - Świerżewska 5, Senderkiewicz 5, Sobecka 4, Maciejewska 4, Rorat 3, Nosek 3, Lipok 3, Kl.Cygan 3, Urbańska 2, Szczechowicz 2, Grabińska 2, Ka.Cygan 1, Knop 1. Karne: 5/5. Kary: 20 min. (Senderkiewicz 4 min., Knop, Rorat, Nosek, Szczechowicz, Kl.Cygan, Ka.Cygan, Kuszka - po 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).

Czy wygrana SMS-u ZPRP to niespodzianka?