Jutrzenka - Sambor. Bez rozstrzygnięcia w Płocku

MMKS Jutrzenka Płock zremisowała 33:33 z Samborem Tczew. Bohaterką spotkania była Justyna Domnik, która rzuciła dla tczewskiej drużyny aż 13 bramek.

Michał Gałęzewski
Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18 Getty Images / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18

Faworytkami sobotniego spotkania były zawodniczki z Płocka, które od samego początku zaczęły przeważać. Gdy w 8. minucie trafiła Aleksandra Stasiak, gospodynie prowadziły już 5:1. Chwilę później na tablicy wyników widniał już rezultat 9:4 i nieoczekiwanie zaczął przeważać Sambor.

Tczewianki bardzo szybko zaczęły odrabiać straty i gdy płocką bramkarkę pokonała Agnieszka Siekańska, w 20. minucie było już 9:8. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 13:13 i obie zespoły miały równe szanse na wygraną.

Po zmianie stron znów na minimalną przewagę wyszły zawodniczki z Płocka. Dla Jutrzenki aż 10 bramek rzuciła Emilia Bałdyga, a gdy trafiła Stasiak, w 40. minucie było już 22:19 dla gospodyń sobotniego starcia.

W Samborze Tczew bardzo dobrze grała jednak Justyna Domnik, która rzuciła w tym spotkaniu aż 13 bramek. W samej końcówce Sambor potrafił wyjść nawet na dwubramkowe prowadzenie, a gdy Domnik rzuciła karnego w 57. minucie, było 33:32 dla przyjezdnych. Trafienie na wagę remisu oddała jednak Adrianna Warda i spotkanie zakończyło się rezultatem 33:33.

MMKS Jutrzenka Płock - Sambor Tczew 33:33 (13:13)

MMKS Jutrzenka: Brudzyńska, Prus - Bałdyga 10, Rędzińska 7, Stasiak 6, Warda 6, Radzikowska 1, Homonicka 1, Zaremba 1, Pawłowska 1 oraz Maruszewska.