Bauhaus Liga ASOBAL: Kolejny pogrom Barcelony. Mistrzostwo coraz bliżej

Barcelona nie ma litości i w lidze hiszpańskiej kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W 24. kolejce pokonała BM Sinfin 39:25. Kamil Syprzak rzucił dwie bramki.

Marcin Górczyński
Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony

Po raz trzeci z rzędu Duma Katalonii mierzyła się z zespołem walczącym o utrzymanie. Podobnie jak wcześniej, Blaugrana wykonała swój plan i pewnie wygrała, nie tracąc zbyt wielu sił przed zbliżającym się spotkaniem z wiceliderem, ABANCA Ademar León.

Tylko w pierwszych fragmentach meczu BM Sinfin stawiało opór. Od 20 minuty FC Barcelona Lassa wskoczyła na wyższe obroty - po skutecznych interwencjach Borko Ristowskiego Valero Rivera wykręcał znakomite statystyki. Reprezentant Hiszpanii i Timothey N'guessan byli budowniczymi przewagi 20:12, wypracowanej tuż przed przerwą.

W kolejnych minutach trening strzelecki urządził sobie Kirył Łazarow, kilkoma znakomitymi zagraniami popisał się też jego zmiennik Dika Mem. Skuteczność musi za to poprawić Kamil Syprzak. Polak pomylił się dwa razy w czterech rzutach.

Moment rozluźnienia w końcówce sprawił, że Sinfin zmniejszyło rozmiar porażki z 16 do 14 bramek. Przewaga Barcelony, zresztą jak w większości spotkań, nie podległa jednak dyskusji. Obrońcy tytułu kontynuują swoją serię zwycięstw w lidze (już ponad 100) i po 24. kolejkach maja siedem punktów przewagi nad Ademar. Jeżeli w następnej serii Syprzak i koledzy wygrają z najgroźniejszym rywalem, niemal zapewnią sobie mistrzostwo.