Spójnia - Mazur. Wielki wyczyn Lisiewicza

Spójnia Gdynia zgodnie z oczekiwaniami nie miała problemów z pokonaniem MKS-u Mazur Sierpc. Drużyna Marcina Markuszewskiego rozgromiła rywala 34:18, a aż czternaście bramek dla gospodarzy rzucił Adam Lisiewicz.

Michał Gałęzewski
Od nowego sezonu w piłce ręcznej zniknie przepis o "bramkach wyjazdowych" WP SportoweFakty / Michał Domnik / Od nowego sezonu w piłce ręcznej zniknie przepis o "bramkach wyjazdowych"

Oba zespoły mają w tym sezonie zupełnie inne cele. Spójnia walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast Mazur walczy o utrzymanie. Gdy w 10. minucie Maciej Marszałek rzucił bramkę dla gospodarzy, było już 4:1.

Później sierpczanie nieoczekiwanie zbliżyli się do rywala i po rzucie Patryka Przyguckiego, przegrywali już tylko 4:5. Od tego czasu jednak Spójnia konsekwentnie budowała swoją przewagę, a na boisku brylował Adam Lisiewicz. Skrzydłowy, który przez ostatnie lata grał w Sokole Browar Kościerzyna, był w wysokiej formie rzutowej i pierwszą połowę zakończył z siedmioma bramkami na koncie. Spójnia tę część spotkania wygrała 15:7.

Po zmianie stron trwał koncert gdynian. Do Lisiewicza dołączył Bogdan Oliferchuk, a gdy w 41. minucie trafił Borys Brukwicki, na tablicy wyników widniał już rezultat 22:9. Było już jasne, że gdynianom nic złego tego dnia się nie stanie.

Gospodarze kontrolowali do ostatnich minut wynik spotkania. MKS Mazur Sierpc co prawda trzymał wynik i nie dawał przez długi czas powiększać rywalom przewagi, jednak samą końcówkę Spójnia Gdynia wygrała 4:1 i mecz zakończył się rezultatem 34:18.

Spójnia Gdynia - MKS Mazur Sierpc 34:18 (15:7)

Spójnia: Głębocki, Michalczuk - Lisiewicz 14, Oliferchuk 6, Marszałek 5, P.Pedryc 4, Ćwikliński 2, Brukwicki 2, Matuszak 1 oraz Cichocki, Ringwelski.