Puchar Polski: pierwsze rozdanie dla Orlen Wisły

Orlen Wisła Płock wygrała pierwszy półfinałowy mecz Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. W Kwidzynie zespół Piotra Przybeckiego pokonał miejscowy MMMTS 31:23 (12:11). Rewanż w maju w Płocku.

Jarosław Kowalski
Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia płocczan 2:0 i można było się zastanawiać czy czasem nie powtórzy się scenariusz z ligowego starcia obu ekip w Kwidzynie. Wtedy Orlen Wisła wygrała aż 35:19. Gospodarze tym razem nie dopuścili do takiego pogromu, ale rywali nie udało się im zatrzymać.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia płocczan 2:0 i można było się zastanawiać, czy czasem nie powtórzy się scenariusz z ligowego starcia obu ekip w Kwidzynie. Wtedy Orlen Wisła wygrała aż 35:19. Gospodarze tym razem nie dopuścili do takiego pogromu, ale rywali nie udało się im zatrzymać.

W 9. minucie po trzech z rzędu bramkach Mateusza Seroki kwidzyniacy objęli prowadzenie 3:2. Niewielka przewaga gospodarzy utrzymała się tylko przez kilka minut. Potem zacięli się w ataku z czego skrzętnie skorzystali płocczanie. Zdobyli pięć goli z rzędu i na tablicy wyników mieliśmy 5:9. W tym momencie o czas poprosił trener MMTS-u Patryk Rombel. Jak się okazało, była to dobra decyzja. Miejscowi poprawili obronę, wyprowadzili kilka kontr i do przerwy przegrywali tylko 11:12.

Początek drugiej odsłony w zasadzie zaważył o wszystkim. Goście rzucili pierwsze cztery bramki w tej części gry korzystając z serii błędów własnym MMTS-u w ofensywie. Kilka kolejnych minut to gra gol za gol aż znowu zaczęła rosnąć przewaga płocczan. Na kwadrans przed końcem prowadzili 23:15 po wykorzystanej kontrze przez Valentina Ghioneę.

Kolejna przerwa na żądanie trenera MMTS-u już w niczym nie pomogła. Wiślacy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i z solidną zaliczką przystąpią do rewanżu. Dziwi w tym wszystkim fakt, że w jednej z sytuacji przy wysokim prowadzeniu przyjezdnych ostro po swoim faulu protestował Miljan Pusica. Nie zgadzając się z karą dostał kolejną, a było to zarazem jego trzecie wykluczenie, więc musiał opuścić parkiet.