Bundesliga: Rhein-Neckar Loewen odbudowało się po klęsce w Pucharze Niemiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sascha Klahn / Gudjon Valur Sigurdsson
Getty Images / Sascha Klahn / Gudjon Valur Sigurdsson

Mistrzowie Niemiec z Mannheim poprawili sobie humor po niedawnym laniu w Pucharze Niemiec z Flensburgiem. W zaległym meczu 19. kolejki Rhein-Neckar Loewen rozbiło VfL Gummersbach 34:20.

Najpierw strata awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po porażce z THW Kiel, potem katastrofalny występ w półfinale Pucharu Niemiec z Flensburgiem. Za Rhein-Neckar Loewen fatalne tygodnie. Lwom pozostaje rywalizacja o obronę mistrzostwa kraju. By myśleć o tytule, drużyna z Mannheim nie mogła pozwolić sobie na wpadkę z VfL Gummersbach, spisującym się w tym sezonie poniżej oczekiwań.

Widzowie w SAP Arenie mogli się niepokoić jedynie przez pierwsze 20 minut. Defensywie Lwów najwięcej problemów sprawiali reprezentanci Niemiec, Julius Kuehn i Simon Ernst. Do czasu. Potem na dobre rozgrzał się Mikael Appelgren. Szwedzki golkiper odbił kilka rzutów przed przerwą, ale jego najlepsze momenty przyszły w drugiej połowie.

VfL przez wiele minut z rzędu nie potrafiło pokonać Appelgrena. Po przerwie gracze z Gummersbach jedynie siedem razy umieścili piłkę w siatce. Rhein-Neckar nie zmarnowało znakomitego dnia swojego golkipera. W przeciwieństwie do niedawnego spotkania z Flensburgiem, na swoim poziomie zagrali rozgrywający, na czele z Andy'm Schmidem. Najwięcej bramek rzucił jednak Gudjon Valur Sigurdsson, bardzo skuteczny ze skrzydła.

Po zwycięstwie 34:20 Rhein-Neckar pozostaje w grze o mistrzostwo. W następnej kolejce Lwy czeka wyjazd do Goeppingen. Najbliżsi rywale, Frisch Auf!, znakomicie radzą sobie w Pucharze EHF, za to w Bundeslidze utknęli w środku tabeli.

DKB Handball Bundesliga (19. kolejka):

Rhein-Neckar Loewen - VfL Gummersbach 34:20 (16:13) Najwięcej bramek: dla RNL - Gudjon Valur Sigurdsson 11, Andy Schmid 9, Kim Ekdahl Du Rietz 4; dla Gummersbach - Julius Kuehn 5, Simon Ernst 4, Alexander Becker 3