Bugojno: juniorzy pokonali wicemistrzów Europy i zagrają w finale

Reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej zagra w finale towarzyskiego turnieju "Handball is my future" w bośniackim Bugojno. W sobotę po świetnym spotkaniu młodzi Biało-Czerwoni pokonali w półfinale wicemistrzów Europy Chorwatów 27:25.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej

- Rozegraliśmy super zawody. W kontrze czy w ataku pozycyjnym zagraliśmy koncertowo - mówił trener Dariusz Tomaszewski.

Jego zespół wziął rewanż za zeszłoroczny finał zmagań w Bugojno, gdy Chorwaci pokonali Polaków 31:28. Sobotnie spotkanie Biało-Czerwoni rozegrali jednak pod swoje dyktando. Po świetnych trzydziestu minutach wygrywali już 18:12. W drugiej połowie rywale zaczęli gonić wynik i choć na chwilę doprowadzili do remisu, to w końcówce Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść.

Sukces jest dla drużyny Tomaszewskiego o tyle cenny, że wywalczony został w poważnie okrojonym składzie. Jeszcze przed zakończeniem rywalizacji w grupach trener kadry zwracał uwagę na problemy z obsadą pozycji na rozegraniu, a przed sobotnim spotkaniem do grona kontuzjowanych dołączył jeszcze Adrian Chełmiński.

W niedzielnym finale Polacy zagrają ze Słoweńcami, którzy w półfinale pokonali Austriaków. Będzie to drugi mecz Biało-Czerwonych z tą drużyną - w fazie grupowej ulegli jej 28:36.

Turniej w Bugojno cieszy się na Bałkanach sporym zainteresowaniem trenerów seniorskich drużyn. Mecze z trybun oglądał m.in. selekcjoner reprezentacji Kataru Valero Rivera.