ASPR - Olimpia. Najlepszy moment na przełamanie, lider poległ w Zawadzkiem

ASPR Zawadzkie przerwała serię czterech kolejnych porażek. W meczu 23. kolejki pierwszej ligi (grupa B) niespodziewanie pokonała Olimpię MEDEX Piekary Śląskie 32:31.

Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści z województwa śląskiego przyjechali na spotkanie do Zawadzkiego z bilansem 19 zwycięstw i 3 porażek, w roli lidera. Z kolei gracze ASPR-u mieli przed pierwszym gwizdkiem na koncie 9 wygranych, 1 remis i 11 przegranych. A dodatkowo kilka miesięcy temu, w listopadzie, polegli w Piekarach Śląskich aż 22:36.

Przed własną publicznością od początku pokazali jednak, że potrafią walczyć jak równy z równym z czołowymi rywalami. Nie pozwalali przeciwnikom na wypracowanie bezpiecznej zaliczki, a w końcówce pierwszej połowy samemu narzucili mocniejsze tempo, dzięki czemu na półmetku wygrywali 19:15. Pierwsze skrzypce odgrywał rozgrywający ASPR-u Łukasz Całujek, raz po raz bombardujący bramkę Olimpii rzutami z drugiej linii.

Przerwa nie wybiła z rytmu rozpędzonych gospodarzy. W drugiej części gry nadal to oni dyktowali warunki rywalizacji, odskakując w pewnym momencie już nawet na pięć goli (22:17). Ale goście nie oddawali łatwo pola. Za sprawą skutecznych akcji Łukasza Płonki i Mariusza Kempysa, cały czas wywierali na ekipie z Zawadzkiego presję.

W trudnych chwilach miejscowi mogli jednak liczyć na niezawodnego bramkarza Sławomira Donosewicza. Niespełna 49-letni zawodnik wykonał kluczowych kilka obron, które pozwolały jego kolegom na złapanie chwili oddechu i utrzymanie zaliczki do końcowego gwizdka.

ASPR Zawadzkie - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 32:31 (19:15)

ASPR: Donosewicz, Skwara - Ł. Całujek 10, Zagórowicz 5, Kąpa 4, Kubillas 3, Wacławczyk 3, Swat 2, Hertel 1, Szulc 1, Migała
Karne: 5/7
Kary: 10 min. (Ł. Całujek, Migała, Swat, Szulc, Wacławczyk - po 2 min.)

Olimpia: Zemelka, Kot - Płonka 9, Kempys 7, Gogola 6, Chromy 3, Fidyt 2, Kowalski 2, Rosół 2, Cieślik, Kotalczyk
Karne: 4/8
Kary: 8 min. (Kowalski - 4 min., Gogola, Kempys - po 2 min.)

Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów) Widzów: 299.

12. SPR Bór Oborniki Śląskie 14 2 0 1 11 403:467 7

Czy Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zakończy zmagania w I lidze (grupa B) na 1. miejscu?