Bundesliga: Kolejna wpadka THW Kiel! SG Flensburg-Handewitt ze zwycięstwem

W środę wieczorem odbyły się cztery spotkania 27. kolejki DKB Handball Bundeligi. A w niej? THW Kiel zaliczyło kolejną wpadkę i zremisowało przed własną publicznością z niżej notowanym TSV GWD Minden (23:23).

Małgorzata Boluk
Niklas Landin w brawach THW Kiel WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Niklas Landin w brawach THW Kiel
Trzeba przyznać, że remis dla osłabionych brakiem Domagoja Duvnjaka kilończyków jest najmniejszym wymiarem kary. Ten mecz THW mogło przegrać. W 53. minucie spotkania TSV GWD Minden miało na swoim koncie o trzy bramki więcej od faworytów rywalizacji. Wicemistrz Niemiec nie chciał doprowadzić do blamażu i wyrwał remis dzięki znakomitym paradom Niklasa Landina oraz bramkom Marko Vujina. Ta na wagę jednego punktu padła na trzy sekundy przed ostatnim gwizdkiem.

Bardzo trudny bój z niżej notowanym rywalem ma za sobą także SC Magdeburg. Co prawda ekipa Benneta Wiegerta odniosła zwycięstwo, ale czy ta sztuka udałaby się bez znakomitego Michaela Damgaarda? Duński szczypiornista rozegrał fenomenalne spotkanie i zakończył mecz dwucyfrowym dobytkiem. Rozgrywający nie zawiódł także w końcówce starcia i pomógł drużynie zbudować przewagę wynoszącą cztery bramki. Zaliczka wystarczyła. Komplet punktów pozostał w Magdeburgu.

Najłatwiejszą przeprawę miał w środę SG Flensburg-Handewitt. Walecznym graczom Bergischer HC wystarczyło tylko sił na pierwszą połowę. Druga przebiegała zdecydowanie pod dyktando miejscowych. Zapał gości skutecznie ugasił Kevin Moeller, którego interwencje pozwoliły ekipie Ljubomira Vranjesa skrupulatnie powiększać przewagę, a następnie zwyciężyć.

W ostatnim, środowym meczu MT Melsungen zmierzyło się u siebie z Fuechse Berlin. Pierwsza połowa nie dawała żadnych przesłanek ku temu, że to starcie zakończy się remisem. Ekipa Lisów grała skutecznie i wygrywała na wyjeździe różnicą czterech bramek. Po zmianie stron zespół miejscowych podkręcił tempo i w 40. minucie za sprawą Johannesa Sellina doszedł przeciwników na jedno trafienie. Mimo że Fuechse odbudowało wcześniejszą przewagę, nie cieszyło się z niej długo. Na ostatniej prostej drużyna ze stolicy Niemiec nie radziła sobie kompletnie z golkiperem Johanem Sjostrandem i musiała obejść się smakiem.