MTS - SPR. Kwidzynianki pewnie wygrały u siebie

Po serii porażek szczypiornistki MTS-u Kwidzyn odniosły zwycięstwo w meczu 19. kolejki I ligi kobiet. Zawodniczki z Pomorza pokonały u siebie SPR Olkusz 34:27.

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Michał Domnik
Miejscowe już od pierwszych minut dobrze prezentowały się na boisku. Początkowo zespół SPR-u dotrzymywał im jeszcze kroku, w dużej mierze dzięki świetnej dyspozycji Agaty Wcześniak, która należała do najskuteczniejszych zawodniczek spotkania. W 14. minucie po wykorzystanym rzucie karnym szczypiornistki z Olkusza miały tylko jedną bramkę straty.

Wkrótce jednak obrona przyjezdnych zaczęła mieć coraz większe problemy z powstrzymaniem MTS-u, który w ciągu dziewięciu minut zdobył dziewięć bramek z rzędu. Skutecznie w ataku grała przede wszystkim Daria Szynkaruk, po której celnym trafieniu w 24. minucie kwidzynianki prowadziły aż 15:5.

Podopieczne trenera Marcina Księżyka otrząsnęły się jednak z kryzysu i pod koniec pierwszej części spotkania zdołały odrobić część strat. W 29. minucie na 16:8 trafiła Paula Masiuda i SPR schodził na przerwę przegrywając różnicą ośmiu bramek.

Druga połowa rozpoczęła się dobrą grą przyjezdnych, które trzykrotnie trafiły do bramki kwidzynianek. Ich marzenia o punktach rozwiała jednak Alicja Pękala, autorka dziewięciu goli.

Mimo skutecznej gry Agaty Basiak, Agaty Wcześniak i Pauli Masiudy SPR nie był w stanie zbliżyć się do MTS-u na mniej niż cztery bramki. Główną bronią gospodyń były dobrze rozegrane kontry. W 56. minucie po kolejnym trafieniu Alicji Pękali kwidzynianki prowadziły już 32:22 i mogły być spokojne o losy meczu.

Zespół z Olkusza powalczył jeszcze o zmniejszenie rozmiarów porażki. W 57. minucie najpierw celny rzut oddała Natalia Kolonko, chwilę później do bramki trafiła Dagmara Frączek. Tuż przed końcem meczu dwa razy z rzędu bramkę zdobyła jeszcze Paula Masiuda, ustanawiając wynik spotkania na 34:27.

MTS Kwidzyn - SPR Olkusz 34:27 (16:8)

MTS: Kłos, Bielak - Pękala 9, Szynkaruk 7, Zawalich 3, Hartman 3, Chmara 3, Siuda 3, K. Pożoga 2, Wąsik 1, Kowalska 1, Gędłek 1, Czarnik 1, Grabowska, Heromińska