MMKS Jutrzenka - Korona Handball. Pogrom w Płocku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MMKS Jutrzenka Płock /
Materiały prasowe / MMKS Jutrzenka Płock /

MMKS Jutrzenka Płock nie potrafiła postawić się Koronie Handball Kielce w meczu I ligi kobiet. Drużyna z województwa świętokrzyskiego wygrała na Mazowszu aż 38:21 i utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli.

Korona Handball Kielce była faworytem sobotniego spotkania, jednak na samym początku zawodniczki z Płocka potrafiły postawić się najlepszej obecnie drużynie I ligi. Gdy z karnego trafiła najskuteczniejsza w całym spotkaniu Emilia Bałdyga, w 6. minucie było 3:2 dla płocczanek.

Później jednak to Korona Handball Kielce zaczęła przeważać. Przyjezdne w ciągu szesnastu minut straciły tylko jedną bramkę, w tym samym czasie potrafiąc udokumentować swoją przewagę. Skuteczne były Dominika Więckowska i Magdalena Skowrońska, a po rzucie Kornelii Czubaj, na osiem minut przed przerwą było już 4:11!

Co prawda drużyna z Płocka potrafiła wrócić do meczu, jednak nie było tego dnia mowy o odrobieniu strat. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 9:16, a początek drugiej połowy pokazał, że Korona Handball nie odda zwycięstwa.

Tuż po zmianie stron ponownie kielczanki zamurowały własną bramkę, tym razem co chwila dziurawiąc siatkę rywala. W ciągu dziewięciu minut Korona Handball wygrała 8:2, podwyższając po rzucie Honoraty Syncerz prowadzenie do 24:10.

Przyjezdne nie myślały kompletnie o oszczędzeniu rywalek. Znów miały bardzo dobrą serię, rzucając pięć bramek z rzędu. Siedem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, na tablicy wyników widniał już rezultat 15:35! Co prawda ostatnie minuty należały już do Jutrzenki, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 21:38. - Od początku było widać naszą przewagę fizyczną. Dziewczyny narzuciły rytm gry i do końca kontrolowały spotkanie. W ten sposób musimy zagrać trzy pozostałe mecze - skomentował Tomasz Popowicz, trener kieleckiej ekipy.

MMKS Jutrzenka Płock - Korona Handball Kielce 21:38 (9:16) MMKS Jutrzenka: Brudzyńska - Bałdyga 9, Stasiak 4, Radzikowska 3, Warda 2, Maruszewska 1, Homonicka 1, Rędzińska 1 oraz Lis, Woźnica, Muras, Żuchewicz. Karne: 4/4. Kary: 10 min. (Homonicka 4 min., Maruszewska, Stasiak, Radzikowska - po 2 min.).

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz - Syncerz 6, Skowrońska 6, Kowalska 5, Kędzior 5, Więckowska 4, Czubaj 3, Zimnicka 2, Młynarska 2, Czekala 2, Piecaba 1, Repelewska 1, Gliwińska 1. Karne: 1/3. Kary: 4 min. (Czubaj, Gliwińska - po 2 min.).

Sędziowie: Wojdyr, Kaszubski. Widzów: 100.

Czy Korona Handball wygra resztę meczów w I lidze?