Sokół Browar - MKS Mazur. Wymęczone zwycięstwo Sokoła

Zwycięstwo nad niżej notowanym MKS-em Mazur Sierpc nie przyszło łatwo szczypiornistom Sokoła Browar Kościerzyna. W meczu 23. kolejki I ligi mężczyzn Kaszubi wygrali u siebie 28:26.

Joanna Chmara
Szczypiorniści z Kościerzyny przystąpili do meczu z MKS-em bez dwóch czołowych zawodników - z powodu kontuzji wystąpić nie mogli Maciej Reichel oraz Szymon Kmieć. Od początku spotkania Sokół Browar Kościerzyna utrzymywał się jednak na prowadzeniu.

Mecz świetnie rozpoczął Mariusz Czaja, który trzykrotnie pokonał bramkarza Mazura. Zawodnik szybko musiał jednak opuścić boisko - w 17. minucie meczu po nerwowej sytuacji sędziowie pokazali czerwoną kartkę jemu oraz Łukaszowi Białaszkowi.

Szybkie i skuteczne kontry w wykonaniu Łukasza Szali pozwoliły Sokołowi wyjść na pięciobramkowe prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy nie należała jednak do udanych w wykonaniu gospodarzy. Grając w potrójnej przewadze po wykluczeniach dla sierpczan stracili oni bramkę i do przerwy tablica wyników pokazywała 14:11.

Trzybramkowa przewaga kościerzynian utrzymywała się także przez dużą część drugiej odsłony meczu. Zawodnicy z Pomorza zaczęli jednak pozwalać sobie na coraz więcej błędów, coraz częściej ich rzuty przechwytywał także świetnie grający w bramce MKS-u Łukasz Romatowski.

Zespół z Sierpca kilka razy był bliski remisu. W 49. minucie bramkę na 23:22 zdobył Marek Krydziński. Chwilę później po błędzie gospodarzy MKS miał okazję rzucić wyrównującą bramkę, jednak w sytuacji jeden na jeden znakomitą obroną popisał się Sebastian Sokołowski. Bramkarz Sokoła jeszcze kilka razy zaprezentował świetne interwencje, które oszczędziły miejscowym nerwów w końcówce. Kościerzynianie po trudnym meczu pokonali MKS Mazur Sierpc 28:26.

Sokół Browar Kościerzyna - MKS Mazur Sierpc 28:26 (14:11)

Sokół Browar: Sokołowski, Skowron - Szala 6, J. Reichel 4, Derdzikowski 4, Jasowicz 3, Czaja 3, Chyła 2, Kuczyński 2, A. Bronk 2, Piechowski 1, Konkel 1, Bednarek, T. Bronk
Karne: 3/3
Kary: 10 min. (J. Reichel, Piechowski, Jasowicz, Derdzikowski - po 2 min., Czaja - czerwona kartka)

MKS Mazur: Romatowski, Domżalski -  Przygucki 6, A. Kozłowski 4, Królikowski 4, Lisicki 4, K. Kozłowski 2, Białaszek 2, Krydziński 2, T. Kozłowski 1, A. Prątnicki 1, Muchiewicz
Karne: 4/4
Kary: 12 min. (Lisicki 4 min., A. Kozłowski, Krydziński, A. Prątnicki - po 2 min., Białaszek czerwona kartka)

Sędziowie: Mateusz Kozik, Sebastian Kudźba (Koszalin)

Czy w następnej kolejce Sokół Browar pokona SMS ZPRP Gdańsk?