KPR - AZS Łączpol AWFiS. Ważna wygrana gospodyń

Walczący o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet zespół KPR-u Jelenia Góra pokonał AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:24. Osiem bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła Joanna Załoga.

Michał Gałęzewski

Zawodniczki KPR-u Jelenia Góra z pewnością miały większą motywację do zwycięstwa, gdyż walczą o ligowy byt. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk opuściły dwie czołowe zawodniczki, a dodatkowo drużyna znad morza ma już niemal pewne 7. miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie od dwóch bramek z rzędu rozpoczęła Natalia Janas. Drużyna, którą prowadzi trener Michał Pastuszko, po trafieniach Joanny Załogi, potrafiła podwyższyć prowadzenie do 6:3. Później jednak do głosu doszły mający w swoim składzie więcej doświadczonych zawodniczek zespół z Gdańska.

Gdy do jeleniogórskiej bramki trafiła Katarzyna Skonieczna, w 17. minucie był już remis 7:7. Gdańszczanki walczyły o wyjście na prowadzenie, ale gospodynie im to uniemożliwiły i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:10. W meczu wszystko było jednak możliwe.

Co prawda pierwsze w drugiej części spotkania bramkę rzuciły zawodniczki znad morza, jednak bardzo szybko przewagę zaczęły budować sobie gospodynie. W barwach KPR cały czas skuteczne były Natalia Janas, Joanna Załoga i Aleksandra Tomczyk. Po rzucie tej ostatniej, na kwadrans przed końcem było już 21:14.

O zmniejszenie strat walczyła jeszcze Adrianna Górna, a gdy na trzy minuty przed końcem trafiła Paula Mazurek, na tablicy wyników widniał rezultat 26:24. Sama końcówka należała jednak do KPR-u Jelenia Góra, który nie pozwolił na nerwowe momenty. Mecz zakończył się rezultatem 29:24.

KPR Jelenia Góra - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:24 (12:10)

KPR: Hoffman, Ciesiółka - Załoga 8, Janas 7, Tomczyk 6, Bilenia 4, Kobzar 3, Oreszczuk 1 oraz Skowrońska, Kanicka, Maziarz.