Sambor - Sośnica. Popis Aleksandry Abramowicz

Sambor Tczew przegrał na własnym parkiecie z Sośnicą Gliwice 27:37 w meczu I ligi kobiet. Klasą samą dla siebie była tego dnia Aleksandra Abramowicz, która rzuciła niewiarygodną liczbę 16 bramek!

Michał Gałęzewski

Sambor Tczew od samego początku starał się przeciwstawić drużynie z Gliwic. Skuteczna była Justyna Domnik, która w 8. minucie miała już na swoim koncie 4 bramki. Wówczas Sambor prowadził już 5:4. Tczewianki przewagę miały jeszcze sześć minut później. Następnie mecz należał już do drużyny z Gliwic.

W Sośnicy znakomicie grała Aleksandra Abramowicz, która rzuciła aż 16 bramek! To ona rozpoczęła i zakończyła pierwszą znakomitą serię, po której drużyna z Gliwic rzuciła pięć bramek z rzędu, wychodząc na czterobramkowe prowadzenie. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 12:16, ustaliła go Karolina Golec.

Na początku drugiej połowy imponowała Abramowicz, która w ciągu 14 minut rzuciła siedem bramek i na kwadrans przed końcem spotkania miała już na swoim koncie czternaście trafień! Gdy celnie rzuciła karnego, Sośnica prowadziła 25:16.

Sambor Tczew starał się jeszcze podnieść z kolan, jednak znów gliwiczanki wypunktowały drużynę z Pomorza, wychodząc na jedenastobramkowe prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 27:37. Sośnica zdobyła dwa punkty, a Sambor pozostaje na dnie I ligi kobiet.

Sambor Tczew - Sośnica Gliwice 27:37 (12:16)

Sambor: Skonieczna, Frankowska, Klarkowska - Domnik 8, Duszyńska 5, Maszota 5, Hawryszko 3, Siekańska 2, Majocha 2, K.Wańczyk 1, Majorowska 1 oraz Meger, Michalska.