MKS Selgros - Kram Start. Elblążanki nie wytrzymały końcówki, niesamowicie ważne zwycięstwo mistrza Polski

W spotkaniu 27. kolejki PGNiG Superligi (grupa mistrzowska), MKS Selgros Lublin okazał się lepszy od Kramu Startu Elbląg (28:22) i odniósł bardzo ważną wygraną w kontekście walki o obronę tytułu.

Tomasz Rosiński
MKS Selgros Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin
Obydwie drużyny przystępowały do środowego pojedynku w odmiennych humorach, gdyż lublinianki w swoim ostatnim meczu odniosły ważną wygraną nad liderem rozgrywek - Vistalem Gdynia 28:23. Natomiast elblążanki w poprzedniej serii gier poległy w starciu z Energą AZS-em Koszalin (27:31).

Lubelski zespół rozpoczął konfrontację z wysokiego "c" i już po siedmiu minutach prowadził 4:0. Pewnym punktem swojej drużyny była Marta Gęga, która potwierdzała swoją dobrą formę.

MKS starał się kontrolować boiskowe wydarzenia, a Gęgę wspomagały rozgrywające Ivana Bozović i Aleksandra Rosiak oraz skrzydłowa Małgorzata Rola (9:5 w 17. minucie potyczki).

Z czasem swoją grę w defensywie znacznie poprawiły przyjezdne, zaś sygnał do ataku dała im Sylwia Lisewska. Nieźle radziła sobie również Aleksandra Kwiecińska i Kram Start przegrywał tylko 10:11. Ekipy do końca pierwszej połowy walczyły praktycznie bramka za bramę i inauguracyjna odsłona zakończyła się triumfem gospodyń 14:13.

Po zmianie wciąż toczyła się wyrównana rywalizacja i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. W miejscowej drużynie ciężar gry na swoje barki w brała Bozović, lecz na jej skuteczne zagrania potrafiły szybko odpowiadać szczypiornistki z Elbląga (18:18).

Ostatecznie wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnim kwadransie zawodów. Na tym etapie spotkania podopieczne Nevena Hrupca coraz częściej wykorzystywały swoją kołową, Joannę Drabik, dzięki której wygrywały 24:20.

Selgros Lublin już nie zaprzepaścił swojej ogromnej szansy na wiktorię i ograł Kram Start Elbląg 28:22. To pierwsze zwycięstwo lublinianek nad elblążankami w obecnym sezonie (po trzech porażkach i remisie). Do końca zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet pozostało pięć kolejek.

PGNiG Superliga Kobiet,  27. kolejka:

MKS Selgros Lublin - Kram Start Elbląg 28:22 (14:13)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta - Gęga 5, Niedźwiedź 3, Nocuń 3, Rosiak 5, Rola 4, Bozović 4, Drabik 4, Kozimur 1, Matuszczyk, Charzyńska
Karne: 1/1
Kary: 4 min. (Rola i Bozović - po 2 min.)

Kram Start Elbląg: Sziwierska, Powaga - Balsam 2, Grobelska, Waga, Muchocka 1, Jędrzejczyk, Kwiecińska 4, Gerej, Lisewska 6, Stokłosa 2, Świerżewska 6, Andrzejewska 1, Szopińska