SMS ZPRP - Sokół Browar. Młodzież górą

SMS ZPRP Gdańsk grając w dziesięcioosobowym składzie pokonał dużo bardziej doświadczony Sokół Browar Kościerzyna 33:31 w meczu grupy A I ligi mężczyzn. Wszystko dzięki znakomitej grze od początku drugiej części spotkania.

Michał Gałęzewski
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka

Faworytami środowego spotkania byli zawodnicy Sokoła Browar Kościerzyna, którzy przed tym meczem mieli osiem punktów więcej od licealistów, a dodatkowo dysponowali szerszym składem. Co prawda od początku minimalną przewagę mieli gospodarze, którzy po rzucie Patryka Mauera prowadzili 5:3, jednak chwilę później zaczęła dominować ekipa z Kaszub.

Trzy bramki z rzędu rzucił najskuteczniejszy w meczu Mariusz Czaja, a po rzucie Michała Derdzikowskiego, Sokół Browar Kościerzyna prowadził już 7:5. Do końca pierwszej połowy zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk nie potrafili już wyjść na prowadzenie. Kropkę nad i przed gwizdkiem postawił Michał Chyła i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 12:15.

Po zmianie stron niezwykle zmotywowani wyszli zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk. Rozpoczęli od serii 7:1 i mieli już trzybramkową przewagę nad doświadczonym rywalem. Jak to później się okazało, do samego końca drużyna Dariusza Tomaszewskiego nie oddała już prowadzenia.

Co prawda Sokół Browar Kościerzyna, w którym przez cały czas bramki potrafił zdobywać Mariusz Czaja starał się odrobić stratę, ale młodzi gdańszczanie na to nie pozwolili. Kolejne ważne bramki rzucili Krzysztof Gądek i Konrad Koselski, a na pięć minut przed końcem gospodarze prowadzili 31:26. Sokół Browar zmniejszył stratę, ale nie potrafił doprowadzić do remisu. SMS ZPRP wygrał 33:31.

SMS ZPRP Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 33:31 (12:15)

SMS ZPRP: Bartosik - Zarzycki 8, Mauer 7, Koselski 5, Komarzewski 4, Jarosiewicz 3, Gądek 3, Orpik 2, Pawelec 1 oraz Rybski.