Bundesliga: THW Kiel blisko kolejnej wpadki

THW Kiel dopiero w ostatnich pięciu minutach zapewniło sobie zwycięstwo nad Frisch Auf! Goeppingen (27:31). Powodów do radości nie miał za to Piotr Wyszomirski. Jego TBV Lemgo w 28. kolejce Bundesligi przegrało 25:34 z SC Magdeburg.

Marcin Górczyński
Marko Vujin WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Marko Vujin

Kilończycy na własne życzenie wypisali się z walki o mistrzostwo Niemiec po porażce z Lemgo i remisie z beniaminkiem z Minden. THW mocno naciska jednak Fuechse Berlin, które do trzeciej lokaty traci tylko punkt.

Zebry po 28. kolejce nie dały się przeskoczyć stołecznemu zespołowi, choć Frisch Auf! Goeppingen do 55 minuty utrzymywało prowadzenie. Gospodarze mieli już nawet czterobramkową zaliczkę, ale końcówka należała do faworytów. Kontrę wykorzystał Steffen Weinhold, ze skrzydła pomylił się Marcel Schiller i po odpowiedzi Nikoli Bilyka THW opanowało sytuację.

Kolejnych punktów nie dopisze sobie TBV Lemgo. Piotr Wyszomirski i koledzy nie mieli wiele do powiedzenia w meczu z SC Magdeburg. Gladiatorzy, ze znakomitymi Michaelem Damgaardem i Robertem Weberem w składzie, dominowali od pierwszych minut (34:25). Wyszomirski spędził na parkiecie prawie 13 minut, odbił w tym czasie jedną piłkę. Lemgo wciąż balansuje na granicy spadku i utrzymania.

W pozostałych spotkaniach bez emocji. Fuechse nie dało szans hanowerczykom, a MT Melsungen zrehabilitowało się za wpadkę w ćwierćfinale Pucharu EHF z Sain-Raphael i pewnie pokonali TSV GWD Minden 28:21.