AZS AWF - SPR. Grad bramek w Warszawie. Pewna wygrana zespołu z Olkusza

Rozegrany w Warszawie mecz 20. kolejki I ligi kobiet zakończył się wysokim zwycięstwem SPR-u Olkusz. Przyjezdne pokonały AZS AWF różnicą szesnastu bramek (46:30).

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Warszawianki rozpoczęły mecz od prowadzenia, po dwóch bramkach zdobytych przez Nikolę Szczepanik. Szybko jednak do remisu doprowadziły zawodniczki SPR-u i mniej więcej przez dwadzieścia pierwszych minut spotkania walka na parkiecie była wyrównana.

Akademiczki miały jednak coraz większe problemy z zatrzymaniem rywalek, zwłaszcza znakomicie dysponowanej Pauli Masiudy i Natalii Kolonko. Po celnym trafieniu tej drugiej w 23. minucie SPR prowadził już 14:9.

W końcówce pierwszej połowy w barwach AZS-u świetnie zaprezentowała się Paulina Pawłowska, zdobywając trzy bramki z rzędu. SPR nie zwalniał jednak tempa i na przerwę schodził z sześciobramkową przewagą (21:15).

Po zmianie stron olkuszanki dosłownie zbombardowały bramkę gospodyń bezlitośnie wykorzystując ich błędy i do 36. minuty powiększyły prowadzenie o 7 bramek. Zespół ze stolicy nie potrafił już podnieść się po takim ciosie i mimo skutecznych ataków Nikoli Szczepanik nie był w stanie zniwelować strat.

Szczypiornistki z Olkusza swobodnie kreowały kolejne sytuacje rzutowe i po serii pięciu bramek zdobytych w ciągu niespełna trzech minut prowadziły aż 38:20. W końcówce spotkania będące w beznadziejnej sytuacji akademiczki zaczęły w końcu grać nieco skuteczniej, musiały jednak uznać wyższość przyjezdnych, które zwyciężyły 46:30.

AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz 30:46 (15:21)

AZS AWF: E. Osińska, D. Osińska, Kuźmicka - Szczepanik 7, Pawłowska 6, Skoczeń 3, Sulborska 3, Kajtek 3, Gutowska 2, Stencel 2, Kmin 2, Lewandowska 1, Król 1, Nieścioruk