Sośnica - Jutrzenka. Gliwiczanki odjechały w II połowie

W meczu I ligi kobiet, Sośnica Gliwice pokonała Jutrzenkę Płock 30:24. Zawodniczki z Gliwic swoją przewagę uzyskały dzięki bardzo dobrej grze w II połowie spotkania.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gliwiczanek. Od początku znakomicie grała Karolina Golec, a po rzucie Katarzyny Bassek, drużyna ze Śląska prowadziła już 6:1. MMKS Jutrzenka Płock nie zamierzała się jednak poddawać i od początku mecz był niezwykle wyrównany.

Najpierw płocczanki zminimalizowały straty do dwóch bramek różnicy, a chwilę później obroniły cztery rzuty karne w ciągu jedenastu minut. W tym samym czasie dobrze funkcjonował atak Jutrzenki i po rzucie Pauliny Zaremby, drużyna z Mazowsza prowadziła już 10:8, na dwie minuty przed przerwą. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:11.

Po zmianie stron bardzo dobrze zaczęły grać jednak szczypiornistki z Gliwic, które bardzo szybko zaczęły budować przewagę. Na domiar złego dla Jutrzenki, przyjezdne nie potrafiły wykorzystywać rzutów z siódmego metra i na dziesięć minut przed końcem było już 23:16 dla gospodyń.

Po przestoju zawodniczki z Płocka zaczęły odrabiać stratę, jednak o zbliżeniu się do drużyny z Gliwic na tyle, by stanowić zagrożenie i zdobyć punkty trochę zabrakło. Po tym, jak w 58. minucie Katarzyna Homonicka rzuciła bramkę na 27:23, odpowiedziały gliwiczanki, które ostatecznie wygrały 30:24.

Sośnica Gliwice - MMKS Jutrzenka Płock 30:24 (10:11)

Sośnica: Zizulewska - Golec 7, Mrozek 5, Kowalczyk 5, Abramowicz 5, Bassek 3, Nawrocka 3, Reichel 1, Nadryna-Platniskaja 1, oraz Kobusińska, Krasoń, Krzymińska, Nowak, Korbel.
Kary: 10 min. (Nadryna-PLaniskaja, Nowak, Krzymińska, Kowalczyk, Mrozek - po 2 min.).
Karne: 4/9.

MMKS Jutrzenka: Brudzyńska - Radzikowska 5, Homonicka 4, Bałdyga 4, Warda 3, Zaremba 3, Stasiak 3, Maruszewska 1, Żuchewicz 1 oraz Woźnica, Lis.
Kary: 8 min. (Stasiak, Homonicka, Maruszewska, Warda - po 2 min.).