Orlen Wisła - Chrobry. Płocczanie w półfinale PGNiG Superligi!

Orlen Wisła Płock osiągnęła cel w rewanżowym meczu z Chrobrym Głogów. Wicemistrzowie Polski wygrali 30:21 (17:8) i awansowali do półfinału PGNiG Superligi.

Maciej Szumowski
Gilberto Duarte to rozgrywający Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Gilberto Duarte to rozgrywający Orlen Wisły Płock

Był to rewanż za pierwszy mecz ćwierćfinałowy, który odbył się w poprzednim tygodniu w Głogowie. Nafciarze zapewnili sobie wówczas ośmiobramkową zaliczkę i byli murowanym faworytem w kontekście przejścia do następnego etapu.

Mecz wyśmienicie rozpoczęli gospodarze. W 11. minucie rezultat wynosił już 7:0 na ich korzyść! Na prawym skrzydle dobrze spisywał się Valentin Ghionea. Rumun nie był jednak nieomylny. W 4. minucie wykonywany przez niego rzut karny obronił Michał Kapela.

Zawodnicy z Głogowa wzięli się za odrabianie strat, jednak trudno było dogonić siedmiobramkową przewagę szczypiornistów Piotra Przybeckiego.

Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się 17:8 dla płocczan. Warto podkreślić, że na minutę przed jej zakończeniem z publicznością przywitał się znany przede wszystkim z rezerw Aleksander Olkowski.

Druga część spotkania wyglądała podobnie. Toczyła się pod dyktando Nafciarzy. W 40. minucie padła bez wątpienia jedna z najlepszych bramek pojedynku. Po świetnej asyście Simego Ivicia trafił Marko Tarabochia.

Do końca batalii Chrobry starał się pokazać jak najlepiej na tle znacznie wyżej notowanego rywala. Spośród graczy Jarosława Cieślikowskiego wyróżnić trzeba Marka Świtałę i Grzegorza Sobuta, którzy razem zdobyli prawie połowę trafień zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu Wiślacy dołączyli do Vive Tauronu KielceMMTS-u KwidzynAzotów Puławy w gronie finałowej czwórki PGNiG Superligi. Z tą ostatnią ekipą płocczanie zmierzą się w półfinałach. Te mecze odbędą się 14 i 17 maja, tuż po zakończeniu zgrupowań reprezentacji.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 30:21 (17:8)

Wisła: Morawski, Corrales - Daszek 2, Ghionea 5, Mihić 6, Olkowski 1, Kwiatkowski, Rocha 3, Gębala M. 3, Duarte 1, Racotea 2, Ivić 2/1, Tarabochia 1, Pusica 1, Toledo 2, Żytnikow 2.

Kary: 4 min. (Kwiatkowski - 4 min.)

Karne: 1/3.

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski 2/2, Świtała 5/1, Krzysztofik, Płócienniczak 2, Sadowski, Sićko, Babicz 2, Gujski, Tylutki 1, Sobut 5, Kubała 3, Rydz 1.

Kary: 4 min. (Płócienniczak, Babicz - obaj po 2 min.)