AZS Łączpol AWFiS - Piotrcovia. Piotrkowianki nie dały sobie wyrwać wygranej

W meczu grupy spadkowej PGNiG Superligi kobiet, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 27:29. Nie wystarczył dramatyczny pościg gospodyń, jaki miał miejsce w ostatnich dziesięciu minutach.

Michał Gałęzewski
MKS Piotrcovia / MKS Piotrcovia

Obie drużyny walczą w tym sezonie o siódme miejsce w tabeli. Jeszcze niedawno AZS Łączpol AWFiS Gdańsk miał olbrzymią przewagę nad resztą stawki, jednak widmo wycofania się z rozgrywek oraz słabsza forma w meczach wyjazdowych sprawiły, że gdańszczankom trudno jest się podnieść.

W niedzielę po kilku minutach do głosu doszły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego. W przeciwieństwie do gospodyń, nie popełniały one tylu błędów i gdy drugą bramkę z rzędu rzuciła Monika Kopertowska, było już 3:7. Edyta Majdzińska zdecydowała się w tym momencie na wzięcie czasu.

Przyniosło to oczekiwany efekt. Zawodniczki znad morza bardzo szybko zniwelowały całą stratę. Gdy trafiła Karolina Kalska był remis, a kiedy Darię Opelt pokonała mocnym rzutem Paulina Masna, to gospodynie prowadziły 10:9. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie remisem po tym, jak w ostatniej sekundzie trafiła Vladyslava Belmas.

Od początku drugiej połowy znakomicie grały zawodniczki Piotrcovii, które bardzo szybko wyszły na pięciobramkowe prowadzenie, a gdy na kwadrans przed końcem trafiła Aleksandra Kucharska, było już 16:23. Wydawało się, że nic już tego dnia się nie zdarzy.

Jeszcze na dziewięć minut przed końcem po bramce ze skrzydła Aleksandry Dronzikowskiej, na tablicy wyników widniał rezultat 19:26. W tym momencie jednak AZS Łączpol AWFiS, który nie miał już nic do stracenia, zaczął odrabiać straty.

Gdańszczanki zamurowały własną bramkę i wykorzystywały niemal wszystkie okazje do celnych rzutów. Kiedy na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem trafiła Małgorzata Jurczyk, było już tylko 26:27! W kluczowym momencie dwie szybkie bramki rzuciły jednak piotrkowianki i wygrały 29:27.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:29 (13:13)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Skonieczna 6, Górna 6, Kalska 5, Mazurek 4, Cirjan 3, Jurczyk 1, Tomczyk 1, Masna 1 oraz Żukowska, Ciura, Świerczek.