MŚ 2017 juniorów. Pogrom. Koreańczycy rozbili Polaków w 10 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / IHF / Piotr Jarosiewicz w akcji
Materiały prasowe / IHF / Piotr Jarosiewicz w akcji

Polscy juniorzy w piłce ręcznej ulegli w poniedziałek Korei Południowej różnicą 10 bramek. Kadra skończyła rywalizację w grupie C mistrzostw świata na 4. miejscu. W 1/8 finału zmierzy się z niepokonanymi dotąd Hiszpanami. Mecz w środę o 18:45.

Poniedziałkowe spotkanie nie miało większej historii i tak naprawdę rozstrzygnięte zostało już na starcie. Koreańczycy przeważali od początku, ale kluczowy okazał się fragment między 15. a 25. minutą. Wtedy zbudowali 13-bramkowe prowadzenie.

Polacy liczyli się w grze do wspomnianej 15. minuty, kiedy przegrywali jeszcze tylko 6:9. Mecz ogółem zaczęli od stanu 0:2, który szybko zmienił się w wynik 3:8. Trzy szybko rzucone bramki dały jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale później było tylko gorzej.

Jednym z powodów była wysoka ustawiona przez rywali strefa obrony, ale z drugiej strony Polacy popełnili aż 17 niewymuszonych błędów. Podania w trybuny lub ręce przeciwników natychmiast zamieniane były na kontry. I tak Koreańczycy odjeżdżali. Najpierw do stanu 15:7, później do 21:8, a tuż po przerwie nawet na 16 bramek (35:19).

Ogromne problemy sprawiali Polakom zwłaszcza leworęczni zawodnicy - Shin Jae-seop i Kim Jae Yun. "Swoje" w bramce odbił też An Jae-pil, ale miał on wielkie wsparcie kolegów, którzy wykonali tytaniczną pracę w obronie. U Polaków brakowało natomiast tej agresywności, która dała im punkty w meczach z Argentyną i Brazylią.

Po trzech kwadransach gry wynik był dla Biało-Czerwonych tragiczny i tylko przyzwoita gra w samej końcówce (siedem bramek rzuconych pod rząd) pozwoliła zmniejszyć rozmiary klęski. Złego wrażenia jednak nie zatarła.