PGNiG Superliga Kobiet: w Szczecinie pękła czterdziestka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Patrycja Noga i Natalia Nosek

SPR Pogoń Szczecin pokazała się ze znakomitej strony w meczu z KPR-em Ruch Chorzów. Gospodynie wygrały aż 41:26, a najskuteczniejsza była Oktawia Płomińska, która do Pogoni przeszła właśnie z Ruchu.

Sam początek nie zapowiadał niezwykle wysokiej wygranej Pogoni. Chorzowianki zaczęły bardzo ambitnie. Skuteczna była Natalia Stokowiec i po 11. minucie było zaledwie 6:5. Od tego momentu jednak drużyna z Pomorza Zachodniego zaczęła budować swoją przewagę i robiła to w wielkim stylu.

W ciągu ośmiu minut drużyna Adriana Struzika rzuciła aż siedem bramek tracąc zaledwie jedną. Kiedy do chorzowskiej bramki trafiła Patrycja Królikowska, było już 13:6 dla szczecinianek. Do przerwy gra gospodyń wyglądała znakomicie. Rzucały one bramki z różnych pozycji. Wynik do przerwy - 20:9 - ustaliła Patrycja Noga.

Po zmianie stron bardzo szybko przewaga miejscowych wzrosła do trzynastu trafień, a autorką bramki na 23:10 była grająca w Pogoni chorzowianka Oktawia Płomińska. Ruch nie położył się jednak na boisku i starał się ambitnie odrabiać straty. Aktywna była Magdalena Drażyk i to po jej rzucie zespół gości zmniejszył stratę do dziesięciu "oczek".

Przez pewien czas na boisku nie było widać dużych różnic między zespołami, jednak przewaga Pogoni cały czas była kontrolowana. W samej końcówce drużyna z Pomorza Zachodniego zaczęła znów śrubować przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 41:26, a jego wynik ustaliła Agata Cebula. O niespodziance w Szczecinie nie było więc mowy.

SPR Pogoń Szczecin - KPR Ruch Chorzów 41:26 (20:9) SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa - Płomińska 6 (2/2), Cebula 5 (1/1), Janas 4, Bancilon 4, Zawistowska 4, Senderkiewicz 3, Nosek 3, Koprowska 3, Królikowska 3, Noga 2, Urbańska 2, Blazević 1, Kochaniak 1 oraz Marcikova Karne: 3/3. Kary: 12 min. (Urbańska 6 min. - cz.k., Noga, Janas, Kochaniak - po 2 min.)

KPR Ruch: Kajumowa, Kuszka - M.Drażyk 6, Stokowiec 4, Jasinowska 3, Rodak 3 (1/1), Nimsz 3, Piotrkowska 2 (0/1), Tyszczak 2 (1/1), Lesik 1, Masłowska 1, Polańska 1 oraz Bednarek, Lipok Karne: 2/3 Kary: 12 min. (Jasinowska 6 min. - cz.k., Lesik, Rodak, Nimsz - po 2 min.)

Sędziowie: Bąk, Ciesielski (Zielona Góra) Delegat ZPRP: Mirosław Majchrowski (Gdańsk)