PGNiG Superliga kobiet: UKS PCM nie poszedł za ciosem. Wygrana KPR-u

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce

Po zwycięstwie w Pucharze Polski z Piotrcovią, zawodniczki UKS-u PCM-u Kościerzyna nie poszły za ciosem i przegrały z KPR-em Gminy Kobierzyce 29:36. Drużyna gości prowadziła już różnicą trzynastu bramek.

Nastroje w Kościerzynie po ostatnim, długo wyczekiwanym zwycięstwie z pewnością były pozytywne, jednak KPR Gminy Kobierzyce okazał się przeszkodą nie do przeskoczenia. Już na samym początku drużyna Edyty Majdzińskiej pokazała klasę i kiedy w 10. minucie trafiła Kinga Jakubowska, KPR prowadził 7:2.

UKS PCM był miał za mało argumentów na boisku. Skuteczne była Mariola Wiertelak oraz Marta Dąbrowska, a tuż przed przerwą ekipa z Kobierzyc zaczęła śrubować swoją przewagę. Przez pięć minut drużyna z Dolnego Śląska rzuciła sześć bramek tracąc tylko jedną i do przerwy było już 11:22. Pogrom.

Tuż po przerwie w hali w Wielkim Klinczu UKS PCM prezentował się dobrze, a kiedy do kobierzyckiej bramki trafiła Magdalena Ziółkowska, było już 13:22. Chwilę później jednak znowu klasę pokazał zespół z południa Polski, który bardzo szybko powiększał swoje prowadzenie, które wzrosło do trzynastu bramek po trafieniu Wiertelak. Do końca pozostało osiemnaście minut.

UKS PCM Kościerzyna zdołał przystopować zapędy drużyny gości, choć trzynaście bramek różnicy utrzymywało się do 50. minuty, kiedy na 19:32 trafiła Monika Kaźmierska. Od tego czasu drużyna z Kaszub zaczęła odrabiać, choć o nerwowej końcowe nie było już mowy.

Sygnał do ataków dała wychowanka Edyty Majdzińskiej, Joanna Gędłek. Później trafiały jeszcze Agnieszka Białek, czy Magda Krajewska. Na minutę przed końcem po karnym wykonanym skutecznie przez Malwinę Hartman było już 29:35. Wynik meczu ustaliła Paulina Wojda i trzy punkty pojechały do Kobierzyc.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Gminy Kobierzyce 29:36 (11:22) UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Hartman 7, Sus 4, Krajewska 3, Rogożeńska 3, Mokrzka 2, Ziółkowska 2, Gędłek 2, Fesdorf 1 oraz Wójcik, Wąsik. Karne: 4/4. Kary: 2 min. (Ziółkowska 2 min.).

KPR: Ciesiółka, Słota - Wiertelak 8, Dąbrowska 7, Jakubowska 5, Mączka 5, Kaźmierska 3, Skalska 2, Wojda 2, Wesołowska 2, Charzyńska 1, Michalak 1 oraz Walczak, Linkowska. Karne: 1/1. Kary: 12 min. (Wesołowska 4 min., Skalska, Kaźmierska, Walczak, Michalak - po 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc). Widzów: 150.