PGNiG Superliga. KPR Legionowo dzielnie walczył w Opolu, ale nie sprostał Gwardii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole

Gwardia Opole pokonała u siebie KPR Legionowo 26:22 w meczu 23. kolejki PGNiG Superligi. Opolanie mieli jednak dużo kłopotów z ograniem dużo niżej notowanego rywala.

Mimo że zajmujący dopiero 6. miejsce w tabeli Grupy Granatowej zespół z Legionowa miał przed rozpoczęciem starcia aż o 30 punktów zdobytych mniej od Gwardii (3. pozycja w Grupie Pomarańczowej), na boisku zupełnie nie było widać tej różnicy. Podobnie jak w pierwszej rundzie, tak i tym razem gracze KPR-u postawili faworyzowanym opolanom bardzo trudne warunki.

W listopadzie legionowianie zwyciężyli po rzutach karnych, do których doszło po remisie 21:21. Przebieg starcia w Opolu długo wskazywał na to, że zakończy się ono równie niskim wynikiem.

Pierwsza połowa upłynęła bowiem pod znakiem popisów bramkarzy. Na boisku błyszczeli Adam Malcher i Mikołaj Krekora. Obaj zatrzymywali nacierających rywali w bardzo efektownym stylu. Gwardzistom w pierwszym kwadransie mocno we znaki dał się jednak ich były zawodnik Kacper Adamski. Seria jego goli pozwoliła KPR-owi prowadzić 6:3.

Zmagający się z wieloma problemami w ataku opolanie zdołali jednak dogonić rywala jeszcze przed przerwą. Tuż przed półmetkiem prowadzenie 11:10 zapewnił im po indywidualnej akcji Kamil Mokrzki.

Nie oznaczało to jednak, że w drugiej połowie gra będzie się już układać zdecydowanie po myśli gospodarzy. Dysponujący wąskim składem przyjezdni ani na moment nie spuszczali z tonu, a Krekora między słupkami przechodził sam siebie. Kiedy w 45. minucie KPR wygrywał 19:16, w Okrąglaku mocno zapachniało sensacją.

Postawieni pod ścianą zawodnicy Gwardii rozegrali jednak ostatni kwadrans bardzo dobrze. Mocno stanęli w obronie, co skutkowało wieloma przechwyconymi piłkami. Ponadto znakomicie spisał się Patryk Mauer, który został przestawiony na prawe rozegranie i swoimi pięcioma trafieniami zapewnił Gwardii zwycięstwo.

Gwardia Opole - KPR Legionowo 26:22 (11:10)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 1, Siwak 1, Zarzycki, Łangowski 4, Tarcijonas 2, Mokrzki 5, Jankowski 4, Zadura 2, Mauer 7, Milewski. Karne: 1/2 Kary: 8 min.

KPR: Krekora - Adamski 4, Grabowski 3, Suliński 1, Kowalik 1, Ignasiak 4, Brinovec, Gawęcki 2, Niedziółka, Ciok 5, Rutkowski 2. Trener Marcin Smolarczyk. Karne: 2/3 Kary: 14 min.

Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów). Widzów: 1500.

Czy KPR Gwardia Opole zakończy zmagania w fazie zasadniczej na 3. miejscu w Grupie Pomarańczowej?