PGNiG Superliga: udane przetarcie Orlenu Wisły przed Vardarem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: zawodnicy Orlenu Wisły Płock
Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: zawodnicy Orlenu Wisły Płock

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock nie powtórzyli błędów z dwóch poprzednich spotkań ligowych i zdominowali Stal Mielec w 24. kolejce PGNiG Superligi (36:22). Za cztery dni mecz o przetrwanie w Lidze Mistrzów z Vardarem Skopje.

Męczarnie z Piotrkowianinem i Zagłębiem Lubin zapaliły lampkę bezpieczeństwa w głowach Nafciarzy. Od początku szli po swoje, chcieli uniknąć niepotrzebnej nerwówki w końcówce. W spotkanie świetnie wszedł Adam Borbely - węgierskiemu golkiperowi pomagali obrońcy i przewaga urosła w mgnieniu oka.

W bramkę wstrzelili się Jose Guilherme de Toledo i Nemanja Obradović, potem do tego duetu dołączył Sime Ivić. Najskuteczniejszy z nich był Brazylijczyk, autor aż siedmiu goli przed przerwą. Z konieczności spędził mecz na prawym skrzydle, bo za czerwoną kartkę pokutuje Valentin Ghionea, uraz barku leczy Michał Daszek.

Po pierwszej części emocje się skończyły. Wisła prowadziła 19:11 i zagrażał jej jedynie Wiktor Kawka, który potem nie trafiał tak regularnie do siatki. Stal do 45. minuty nie traciła jednak dystansu dzięki Matejowi Sarajliciowi i Łukaszowi Janystowi, 11 piłek odbił Tomasz Wiśniewski. O niespodziance nie mogło być jednak mowy. Wkrótce Wisła wskoczyła na wyższe obroty, przez kilka minut straciła tylko jednego gola, a Ivić i Przemysław Krajewski powiększyli prowadzenie do 13 trafień (31:18). Przy wysokim wyniku trener Piotr Przybecki sprawdził 19-letniego Aleksandra Olkowskiego, który odwdzięczył się niezłymi akcjami.

Wynik 36:22 ze Stalą nie jest zbyt miarodajny. Nafciarze nie ustrzegli się wprawdzie błędów, ale koncentrują się na niedzielnej potyczce w Skopje i to na parkiecie Vardaru mają zagrać mecz sezonu. Tylko zwycięstwo z obrońcą trofeum przedłuży nadzieje na TOP 16 Ligi Mistrzów.