Pogrom na Lotniczej. Miedź w barażach - relacja z meczu Reflex Miedź-96 Legnica - AZS AWF Gorzów Wlkp.

Szczypiorniści Reflex Miedzi pewnie pokonali AZS AWF Gorzów Wlkp. 33:23 w meczu ostatniej kolejki ekstraklasy i zapewnili sobie udział w barażach o utrzymanie w krajowej elicie.

Paweł Jantura

"Spartanie" z Gorzowa Wlkp. okazali się co najmniej "bohaterską armią włoską"! Miedź rozgromiła AZS AWF nie zostawiając rywalom ani przez chwilę złudzeń kto jest lepszą drużyną. Gościom nie pomogli ani ich liczni kibice, ani sędziowie z Kielc, którzy starali się by uprzykrzać życie legniczanom.

Na wielkie słowa uznania zasługuje cała legnicka drużyna, która zagrała świetny mecz. Gorzowianie kompletnie nie mogli sobie poradzić z fantastycznie dysponowanym Adamem Skrabanią, który zdobył aż 12 bramek. Najlepszy mecz w sezonie zagrał Paweł Kiepulski, który odbił 18 rzutów! A cichym bohaterem meczu był Adam Szabat, który wyłączył z gry Władimira Huziejewa.

Pewne zwycięstwo nad pewnymi siebie akademikami oglądał prawie komplet publiczności. I co ważne legniccy kibice tak samo jak zawodnicy - zdali egzamin. Końcowe minuty oglądali na stojąco. Na owacje Miedzianka tego dnia zasłużyła jak najbardziej.

Nerwowo było tylko przez pierwsze 20 minut. Oba zespoły rozpoczęły bardzo spięte stawką meczu. Pierwszą bramkę oglądaliśmy dopiero w 6 minucie (1:0 dla Miedzi)! Wcześniej Lech Kryński obronił karnego. W sumie Kryński obronił w tym meczu dwa rzuty z siedmiu metrów. Legniczanie szybko wyszli na 2-3 bramkowe prowadzenie. W 21 min. było już 9:5 a na przerwę schodzili przy prowadzeniu 14:9.

W 32 min. Kryński obronił znów karnego, a dwie minuty później Miedź prowadziła już 16:10. Od 40 minuty meczu rozpoczął się demontaż gości. Kiedy w 45 minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 23:16 wiadomo już było, że nic nie zabierze Miedziance zwycięstwa. Ostatecznie zakończyło się wysoką wygraną 33:23.

AZS AWF Gorzów Wlkp. wraz ze Stalą Mielec spadł do I ligi. Miedź zajęła miejsce 10. i czekają ją teraz baraże o ekstraklasę ze Śląskiem Wrocław albo ASPR Zawadzkie. Mecze te zostaną rozegrane 27 i 30 maja. Pierwszy mecz legniczanie rozegrają na wyjeździe. Rewanż w hali przy ul. Lotniczej.

Reflex Miedź-96 Legnica - AZS AWF Gorzów Wlkp. 33:23 (14:9)

Miedź: Kiepulski, Kryński – Skrabania 12, Ścigaj 3, Kawaliow 3, T.Fabiszewski, R.Fabiszewski 4, Szabat 3, Góreczny, Brygier 4, Rosiak 4, Petela, Hajgenbart, Szuszkiewicz.
Kary: 14 min.

AZS AWF: Szczęsny, Wasilek – Rafalski, Bosy 6, Wasilek 2, Jankowski 2, Jagła, Kaniowski, Krzyżanowski 1, Galus 2, Klimczak 2, Huziejew 3, Kliszczyk 3.
Kary: 6 min.

Sędziowali: Dębski, Rodacki (Kielce).