Bundesliga: status quo na szczycie tabeli

W weekend rozegranych zostało sześć spotkań 32. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pewne zwycięstwa odniosły zespoły Rhein-Neckar Lowen, Flensburg-Handewitt oraz SC Magdeburg.

W tym artykule dowiesz się o:

Najłatwiejsze zadanie ze wspomnianych drużyn miały Lwy, które w Essen zmierzyły się z ostatnim w tabeli TUSEM. Zgodnie z przewidywaniami, podopieczni Wolfganga Schwenke nie mieli większych problemów z wywiezieniem dwóch punktów. Przy stanie 5:6 w 14. minucie goście trafili osiem razy z rzędu, co praktycznie zakończyło emocje w tym spotkaniu. Wprawdzie gospodarze osiem minut po przerwie zbliżyli się do RNL na pięć bramek, ale to było wszystko, na co było stać tego dnia podopiecznych Krzysztofa Szargieja. Ostatecznie Lwy pokonały TUSEM 40:27 i nadal zajmują trzecią pozycję w tabeli. Najskuteczniejszy z Polaków Karol Bielecki zdobył cztery gole, a dwa zapisał na swoim koncie Mariusz Jurasik. Przez większość spotkania bramki Lwów strzegł Sławomir Szmal.

SC Magdeburg nie dał szans zespołowi Stralsunder HV, zwyciężając 35:16. Dla gospodarzy dwukrotnie trafił Bartosz Jurecki.

W hicie kolejki Flensburg-Handewitt niespodziewanie gładko rozprawił się na wyjeździe z Frish Auf! Goppingen 31:24. Rozmiary zwycięstwa zespołu Pera Carlena są o tyle zaskakujące, gdyż obie drużyny walczą o prawo gry w europejskich pucharach.

W ostatnim niedzielnym pojedynku Fuchse Berlin pokonało TSV Minden 33:28. W spotkaniu tym przypomniał o sobie Michał Kubisztal, który zdobył siedem goli. Dwie bramki zapisał na swoim koncie Bartłomiej Jaszka.

Füchse Berlin : TSV GWD Minden 33 : 28

W tabeli za plecami THW Kiel znajduje się HSV Hamburg, który ma punkt przewagi nad trzecim Rhein-Neckar Lowen. Czwarte miejsce zajmuje TBV Lemgo, a piąty jest Flensburg-Handewitt.