Liga Mistrzów: PGE VIVE Kielce - Telekom Veszprem. Wybierz najlepszego gracza VIVE

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: od lewej Alex Dujshebaev
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: od lewej Alex Dujshebaev

PGE VIVE Kielce przegrało w półfinale Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem 30:33, ale kilku zawodników zagrało na bardzo dobrym poziomie. Zagłosuj na najlepszego zawodnika VIVE w tym spotkaniu.

Szczególnie ostatni kwadrans należał do mistrzów Węgier, nie do zatrzymania był Petar Nenadić i kielczanie nie zdołali już odrobić strat. W niedzielę zagrają o trzecie miejsce w Final4.

Mocno we znaki Telekom Veszprem dał się Alex Dujshebaev. Hiszpan jak przez cały sezon był zdecydowanym liderem PGE VIVE Kielce. Rzucał bramki z dystansu, tańczył między obrońcami, obsługiwał kołowych podaniami. Rzucił sześć bramek i przez większość spotkania odpowiadał za wynik VIVE.

Wybierz trenera sezonu w Lidze Mistrzów! Vladimir Cupara pobudził kielczan po nieudanym początku. Serb może nie odbijał tak dużo piłek jak Arpad Sterbik i Roland Mikler z Veszprem, ale kilka interwencji było na bardzo wysokim poziomie.

[/color] Luka Cindrić obudził się po fatalnej pierwszej połowie. Chorwat przez kilka minut co rusz odpowiadał na rzuty Nenadicia i dał VIVE nadzieję. Ostatecznie na jego koncie pięć trafień.

Dobre momenty mieli też Artsiom Karalek i Blaż Janc. Białorusin wygrywał przepychanki z obrońcami Veszprem, poprawił skuteczność po przerwie, zakończył mecz z pięcioma bramkami. Janc harował w obronie, zapisał na swoim koncie ważne i bardzo efektowne trafienia, próbował po przerwie odciążyć Alexa Dujshebaeva.

Wybierz obrotowego sezonu w Lidze Mistrzów!

Kto był najlepszym zawodnikiem VIVE w półfinale Ligi Mistrzów z Veszprem?