ME U-17: Polki z brązowym medalem grupy B, Julia Niewiadomska MVP

Reprezentacja juniorek młodszych w piłce ręcznej trzecia podczas mistrzostw Europy grupy B. W spotkaniu o podium Polki nie dały Włoszkom szans (28:16).

Marcin Górczyński
reprezentacja Polski juniorek młodszych WP SportoweFakty / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorek młodszych
Biało-Czerwone celowały nawet wyżej, w półfinale turnieju miały Islandki "na widelcu", ale nie wytrzymały wysokiego tempa. Do przerwy prowadziły 15:12, utrzymywały korzystny wynik do 56. minuty. Rywalki dopiero tuż przed końcem dogoniły Polki i poszły za ciosem, wygrywając 25:23.

ZOBACZ: Znamy zwycięzcę Memoriału Matuszaka

Wśród podopiecznych Adriana Struzika zdecydowanie wyróżniała się Julia Niewiadomska. Młoda Polki rzuciła 10 bramek Islandkom, w meczu o brąz z Włoszkami dołożyła pięć goli i wydatnie pomogła wspiąć się na podium. Niewiadomską uznano MVP całego turnieju. W siódemce imprezy znalazła się też prawa rozgrywająca Oliwia Domagalska.

Spotkanie z reprezentantkami Italii nie miało wielkiej historii. Biało-Czerwone były zmobilizowane, by zmazać plamę z fazy grupowej, kiedy niespodziewanie przegrały 27:30. Tym razem emocje skończyły się przed przerwą, gdy różnica wynosiła 10 bramek.

Triumfowały Czeszki, które dzięki temu wywalczyły sobie prawo startu w elicie kolejnych ME do lat 17 i 19.

ZOBACZ: Pierwszy sparingowy triumf Wisły