PGNiG Superliga Kobiet: Udany rewanż KPR Gminy Kobierzyce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Maciej Wełyczko  / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce z trener Edytą Majdzińską
Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce z trener Edytą Majdzińską

Piotrcovia przegrała 21:24 z KPR Gminy Kobierzyce w spotkaniu 8. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. Piotrkowianki przy większej skuteczności mogły ten mecz nawet wygrać. Fatalnie wykonywały zwłaszcza rzuty karne.

Pierwszego gola rzuciła Sylwia Klonowska, ale po chwili wyrównała Kinga Jakubowska. I taki przebieg miała cała pierwsza połowa. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż dwie bramki. Wynik pierwszej osłony ustaliła Karolina Wicik i dzięki jej trafieniu na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem (11:10) zeszły przyjezdne.

Początek drugiej połowy należał do KPR Gminy Kobierzyce. W 39. minucie było już 15:11, ale Piotrcovia nie poddawała się. W krótkim odstępie czasu rzuciła cztery gole i na dziesięć minut przed końcem było 17:19. Drużyna trenera Przybylskiego doszła do rywala na jedną bramkę w końcówce, ale na więcej nie pozwoliła doświadczona Beata Kowalczyk. Obroniła rzut karny, którego nie wykorzystała Danielle Joia, nie dała się również pokonać w sytuacji sam na sam. Ostatniego gola w meczu rzuciła Aleksandra Tomczyk.

Liga Mistrzyń. MKS Perła - CSM Bukareszt: kolejna porażka lublinianek

- W najważniejszych momentach zawiodła skuteczność. Sytuacje były - rzut karny i pozycja sam na sam z bramkarką. Niestety jednak lepsza okazała się ta druga. Musimy chyba jeden trening poświęcić na rzuty karne. Nieskuteczność zdecydowała, że trzy punkty jadą dziś do Kobierzyc - powiedział po spotkaniu piotrkowski szkoleniowiec.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 21:24 (10:11)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Klonowska 3, Charzyńska 3, Ciura 4, Oreszczuk 4, Sobecka 3, Joia 3/1, Gajewska, Dorsz 1 Rzuty karne: 1/5 Kary: 14 min (Sobecka x2, Klonowska, Oreszczuk, Joia, Charzyńska, Dorsz)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 5, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas, Wiertelak 6, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 4, Despodovska 4, Wicik 2, Michalak 1

Rzuty karne: 3/5

Kary: 12 min (Ivanović x2, Koprowska, Wiertelak, Piotrowska, Jakubowska)

Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra), Mariusz Wołowicz (Wiórek). Widzów: 300

Czy KPR Gminy Kobierzyce wywalczy medal mistrzostw Polski?