I liga mężczyzn, grupa A: Nielba wróciła na fotel lidera, SPR GKS Żukowo na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: MKS Nielba Wągrowiec
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: MKS Nielba Wągrowiec

W meczu na szczycie grupy A I ligi mężczyzn, Nielba Wągrowiec pokonała 26:23 Mazura Sierpc i awansowała na pozycję lidera tabeli. Na ligowe podium awansował SPR GKS Żukowo, dla którego wciąż różnicę robi Grzegorz Dorsz.

W derbach Pomorza, SMS ZPRP Gdańsk przegrał 22:23 z SPR-em GKS Żukowo. W zespole gości kolejny raz różnicę zrobił Grzegorz Dorsz, który zdobył ponad połowę bramek dla swojej drużyny! Skrzydłowy zakończył spotkanie z dorobkiem 12 trafień i to jego rzut w ostatnich sekundach dał 3 punkty drużynie z Kaszub, która jest już na podium ligi.

Pewne zwycięstwo na własnym parkiecie odniosły Meble Wójcik. Elblążanie wygrali z Jurandem Ciechanów 34:28, prowadząc nieprzerwanie od 15. minuty spotkania. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego wyprzedziła w tabeli Juranda.

Posada Michała Skórskiego w Azotach zagrożona. Zobacz więcej!

Ostatnie tygodnie zdecydowanie nie należą do Warmii Energi Olsztyn, która przegrała w Koszalinie kolejny raz i spadła na czwarte miejsce w tabeli. W sobotę po 6 bramek dla obu drużyn zdobyli Michał Orzechowski i Mateusz Kopyciński.

Po trudnym początku sezonu, coraz lepiej w I lidze radzi sobie USAR Kwidzyn. Drużyna z Pomorza tym razem pokonała dużo bardziej ograny na tym poziomie rozgrywek Sokół 26:24 i awansowała na szóste miejsce w tabeli. Co ciekawe jeszcze na trzy minuty przed końcem było 23:24, jednak bramka Macieja Wojciechowskiego i dwa skuteczne karne Łukasza  Cieślaka zadecydowały o wygranej gospodarzy.

Przez kontuzję po posadę asystenta trenera. Zobacz więcej!

Jedyny niedzielny mecz był spotkaniem na szczycie. Nielba Wągrowiec pokonała we własnej hali Mazura Sierpc 26:23 i awansowała na pozycję lidera ligowej tabeli. Goście co prawda prowadzili już różnicą czterech bramek, jednak druga połowa należała do drużyny z Wielkopolski, w której brylował Dariusz Widziński.