Azotom nie odebrało mocy. Siódemka tygodnia w PGNiG Superlidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na grafice: siódemka tygodnia w PGNiG Superlidze
Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na grafice: siódemka tygodnia w PGNiG Superlidze
zdjęcie autora artykułu

Nie grali przez ponad miesiąc, a wrócili w bardzo dobrym stylu. Trzech zawodników Azotów Puławy w najlepszej siódemce ostatniego tygodnia w PGNiG Superlidze.

Bramkarz: Wadim Bogdanow (KS Azoty Puławy)

Rosjaninowi akurat posłużyła przymusowa pięciotygodniowa przerwa. Bogdanow, który od początku sezonu był raczej w cieniu Mateusza Zembrzyckiego, tym razem odegrał główną rolę. Odbił 14 z 33 rzutów Stali Mielec, przez większość spotkania utrzymywał skuteczność około 50 proc. Kilka dni później zagrał nieco słabiej z Zagłębiem (po prostu na przyzwoitym poziomie), ale naszym zdaniem i tak był najrówniejszy spośród ligowych bramkarzy.

ZOBACZ: Wielka Wisła w Tuluzie![nextpage]

Lewoskrzydłowy: Wojciech Gumiński (KS Azoty Puławy)

To nie był tydzień lewoskrzydłowych, w tym gronie Gumiński wyglądał najsolidniej. Cztery bramki ze Stalą Mielec, kilka dni później pięć z Zagłębiem, w tym niektóre z wymagających pozycji. Nieobecność Piotra Jarosiewicza nie jest nawet tak odczuwalna, bo bardziej doświadczonych z lewoskrzydłowych od początku sezonu trzyma niezły poziom.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękna wojowniczka z KSW relaksowała się w Hiszpanii. Co za zdjęcie!

[nextpage]

Lewy rozgrywający: Robert Kamyszek (Energa MKS Kalisz)

Nie wyszedł mu mecz w Zabrzu (3/10), ale obudził się kilka dni później. To był taki Kamyszek, jakiego oczekują w Kaliszu (i jakiego czasem brakuje). Rozgrywający przypominał siebie z najlepszych czasów w Arce Gdynia. Wyprowadzenie na pozycję, nabieg i pocisk w stronę bramki. I tak do skutku. Na koncie Kamyszka osiem goli, w większości efektownych goli.

ZOBACZ: Rosjanka nową zawodniczką Perły [nextpage]

Środkowy rozgrywający: Krzysztof Łyżwa (Górnik Zabrze)

Pokazał, czemu jest tak potrzebny Górnikowi. Jako oburęczny gracz Łyżwa może obsadzić wszystkie pozycje w linii rozegrania. W meczu z Piotrkowianinem brakowało Iso Sluijtera i były reprezentant Polski równie dobrze odnalazł się w jego roli. Sprawiał wrażenie, że jest wszędzie, co zresztą ma odzwierciedlenie w statystykach. Na 30 bramek Górnika przyłożył rękę aż do... 19 ! (9 bramek, 10 asyst). [nextpage]

Prawy rozgrywający: Rennosuke Tokuda (Grupa Azoty Tarnów)

Chyba wszyscy przyzwyczaili się już, że Japończyk to uznana marka w Superlidze. Niby wiadomo jaki ma styl (momentami szalony), ale w tym tkwi chyba zagadka jest skuteczności. Wchodził w obronę właściwie jak chciał, dynamicznie kończył akcję i niewiele brakło, by niemal w pojedynkę przeciągnął linę na stronę Grupy Azoty. Energa MKS Kalisz - pomimo 11 bramek Tokudy - obroniła prowadzenie (27:26)[nextpage]

Prawoskrzydłowy: Mateusz Góralski (Energa MKS Kalisz)

Coraz lepiej czuje się w Kaliszu w roli głównego egzekutora. Górnikowi Zabrze rzucił 9 bramek, dwa razy nie zawahał się w wyrównanej końcówce. Pięć dni później wykorzystał ważnego karnego w nerwówce w Tarnowie, wcześniej trafił jeszcze trzy razy. Wyraźnie odżył w nowych barwach, wreszcie wstał z płockiej ławki rezerwowych. Efekty zaskakujące - dwa tytuły gracza tygodnia. [nextpage]

Obrotowy: Dawid Dawydzik (KS Azoty Puławy)

Kolejny, którego przerwa nie wybiła z rytmu. Przynajmniej takie sprawia wrażenie. 100 proc. skuteczność ze Stalą Mielec (7/7), cztery bramki z Zagłębiem, zaledwie jedna pomyłka rzutowa na koncie. W takiej formie Dawydzik powinien ze spokojem oczekiwań powołań na MŚ 2021.

Źródło artykułu: